تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 37895
30. خرداد 1398 - 22:59
با حضور اسلامی وزیر راه و شهرسازی، استاندار همدان، نماینده و فرماندار نهاوند عملیات اجرایی قطعه ۲ بزرگراه محور نهاوند به آورزمان و عملیات اجرایی اتصال نهاوند به شبکه ریلی کشور اغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، در ادامه سفر محمد اسلامی به استان همدان عملیات اجرایی قطعه دو بزرگراه نهاوند- آورزمان- ملایر  آغاز شد.

 احداث باند دوم محور نهاوند ـ آورزمان ـ ملایر به طول ۴۰ کیلومتر در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد. این پروژه در سه قطعه (قطعه یک به طول هشت کیلومتر، قطعه دو به طول ۲۴ کیلومتر و قطعه سه به طول ۸ کیلومتر) تقسیم شده است. در حال حاضر قطعه یک در دست احداث است و هم اکنون شاهد آغاز عملیات اجرایی قطعه دو با حضور مقام عالی وزارت راه‌وشهرسازی و مقامات استانی می‌باشیم. این قطعه به طول ۲۴ کیلومتر از سه راهی عشوند در مرز شهرستانی ملایر و نهاوند آغاز شده و در مسیر خود از روستاهای عشوند، آبدر، دهلق، انجیره، آورزمان، حسین آباد، کرتیل آباد عبور می‌کند. احداث باند دوم محور نهاوند ـ آورزمان ـ ملایر در تسهیل عبور و مرور وسائط نقلیه، کاهش حوادث جاده‌ای و همچنین تسهیل سفرهای زیارتی هموطنان به عتبات عالیات تأثیر بسزایی خواهد داشت. 

*** عملیات اجرایی اتصال راه آهن نهاوند به راه آهن غرب کشور آغاز شد

عملیات اجرایی پروژه راه آهن آنتنی نهاوند به طول حدود ۲۳ کیلومتر به عنوان بخشی از راه آهن غرب کشور با دستور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.

 در جریان سفر محمد اسلامی به استان همدان، دستور آغاز عملیات اجرایی راه آهن آنتنی نهاوند صادر شد. 

اتصال شهرستان نهاوند به شبکه ریلی به دلیل اهمیت این شهر در دستور کار وزارت راه‌ و‌ شهرسازی قرار دارد. پروژه راه‌آهن آنتنی نهاوند به طول حدود ۲۳ کیلومتر، بخشی از طرح راه‌آهن غرب کشور است که این شهرستان را از طریق راه‌آهن غرب کشور (اراک ـ کرمانشاه ـ خسروی) به شبکه ریلی متصل می‌کند. 

 این پروژه که در یک قطعه احداث می‌شود از ایستگاه شادمانه آغاز و پس از عبور از تنگه ملوسان با عبور از پل خاص به طول ۴۵۵ متر و دو دستگاه تونل به طول ۵۵۰ متر به ایستگاه نهاوند منتهی می‌شود و از جمله اهداف این پروژه اتصال شهرستان نهاوند به شبکه ریلی، رونق اقتصای و اجتماعی منطقه، بهبود و توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل منطقه و کاهش ترافیک جاده‌ای است.

دیدگاه‌ها

جناب دکتربهرام نیا لطفا به وزیرواستاندار محترم بگوییدلطفا پیگیر۴خطه کردن نهاوند به همدان در مسیرآورزمان شوشاب شود.هیچ همدانی و نهاوندی وگردشگری نمی آیداز نهاوند ملایرهمدان استفاده کند به جای آن از مسیر میان بر استفاده می کند.چون هم کوتاه است هم مصرف کمتر.پس به دلیل پر حجم بودن این مسیرباریک و حادثه ساز امیدواریم این کار ارزشمندرانیز انجام دهند.

دیدگاه شما