تازه های سایت

کد مطلب: 37584
30. ارديبهشت 1398 - 13:32
معاون فرماندار نهاوند بر ساماندهی مراکز تهیه فرآورده های لبنی سنتی در نهاوند تاکید کرد و گفت: این مراکز باید هر چه سریع تر سامان یابند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مهدی جلالوند در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان نها وند در خصوص واحدهای تولید فرآورده‌های لبنی سنتی، گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت و مرکز بهداشت نهاوند باید برای ساماندهی و شناسایی واحدهای سنتی اقدام و مراکز تهیه و فروش فرآورده‌های لبنی را شناسایی کنند در غیر این صورت موضوع در کمیته فنی مطرح خواهد شد.

وی ادامه داد: از سال ۹۶ با وجود نظارت‌ها آمار تب مالت در شهرستان نهاوند بالاست که این مهم نشان می‌دهد یک جای کار می لنگد و باید اقدام اساسی در این خصوص انجام شود.

معاون فرماندار نهاوند با اشاره به کشت سبزی آلوده در نهاوند گفت: متأسفانه در این زمینه جهاد کشاورزی معتقد است اجازه کشت سبزی فاضلابی در شهر نداده‌ایم اما اغلب مناطق که با فاضلاب آبیاری می‌شود زیر کشت سبزی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند نیز از اجرای طرح بسیج ملی فشار خون در سطح شهرستان نهاوند خبر داد.

مومنعلی دارابی بابیان اینکه این طرح به منظور شناسایی افرادی که فشار خون دارند اجرا می‌شود، گفت: طرح به صورت رایگان از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۵ تیرماه سال جاری انجام می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نهاوند اظهار کرد: این طرح برای افراد بالای ۳۰ سال زن و مرد در تمامی مراکز خانه بهداشت شهر و روستا و مراکز خدمات جامع سلامت و ایستگاه‌های ثابت و سیار سطح شهرستان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه هر ساله بیش از ۱۰۰ هزار نفر در کشور به علت بیماری فشار خون و سکته‌های قلبی و مغزی جان خود را از دست می‌دهند، گفت: تمام دستگاه‌های دولتی، واحدهای تولیدی و بخش‌های خصوصی باید در این طرح با شبکه بهداشت همکاری کنند.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند