تازه های سایت

کد مطلب: 37572
29. ارديبهشت 1398 - 2:50
فرماندار نهاوند از احیای یک واحد تولید فراورده‌های لبنی در این شهرستان پس از ۴ سال تعطیلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مراد ناصری در بازدید از واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال شهرستان نهاوند گفت: امروز همچنان که مقام معظم رهبری به‌عنوان سکان‌دار نظام مقدس جمهوری اسلامی بر کارگزاران نظام تکلیف نموده‌اند توجه ویژه به صنعت در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال مدنظر است.

وی بابیان اینکه در شهرستان نهاوند طی هر هفته یک روز به بازدید از واحدهای تولیدی نیمه فعال و یا مشکل‌دار اختصاص داده‌شده است تا از نزدیک با مشکلات تولیدکنندگان آشنا شویم، گفت: مشکلات واحدها در ستادها و کارگروه‌های مربوطه رفع و موانع تولید برطرف می‌شود.

فرماندار نهاوند در توضیح واحد فرآورده‌های لبنی نهاوند که اخیراً احیا شده است، ادامه داد: این واحد تولید فرآورده‌ای لبنی در سال ۱۳۸۰ با سرمایه اولیه یک میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده اما متأسفانه با توجه به مشکلات اقتصادی و نبود نقدینگی و سرمایه در گردش در سال ۹۳ تعطیل شده است.

وی ادامه داد: از آنجاکه سرمایه گذار به دنبال راه‌اندازی مجدد این کارخانه بود با طرح مشکل این واحد در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان و شهرستان نهاوند از محل اعتبارات اشتغال روستایی با نرخ ۶ درصد مبلغ ۲.۵ میلیارد تومان تسهیلات به آن اختصاص داده شد تا با راه‌اندازی یک خط تولید فعالیت خود را مجدد آغاز کند.

ناصری با اشاره به اینکه این واحد تولیدی در حال حاضر تنها با ۱۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت است، گفت: در حال حاضر این واحد تولیدی به‌صورت مستقیم برای ۳۰ جوان جویای کار اشتغال ایجاد کرده که امیدواریم با بهره‌گیری از تمام توان این واحد افراد بیشتری در این واحد مشغول فعالیت شوند.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام