تازه های سایت

کد مطلب: 37560
27. ارديبهشت 1398 - 14:49
سرپرست اداره دامپزشکی نهاوند گفت: از لاشه گرگی که چند روز قبل به یکی از همشهریان نهاوندی حمله کرده بود و مشکوک به هاری بود نمونه‌گیری و به آزمایشگاه ارسال شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مهدی قنبری در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: به دنبال حمله یک قلاده گرگ به یکی از اهالی یکی از روستاهای این شهرستان که سبب زخمی شدن فرد شده بود، کارشناسان اداره دامپزشکی به محل اعزام شدند.

وی اظهار داشت: پس از بررسی‌های لازم مشخص شد گرگ مهاجم در جریان حمله به فرد آسیب‌دیده کشته‌شده است بنابراین احتمال اینکه این حیوان هار باشد وجود داشت.

سرپرست اداره دامپزشکی نهاوند افزود: با توجه به این احتمال، نسبت به اخذ نمونه بافت مغز جهت انجام آزمایش‌های تشخیصی و ارسال به مرکز تشخیص هاری انستیتو پاستور ایران و آزمایشگاه تشخیص هاری اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی اقدام شد.

وی اظهار داشت: پس از نمونه‌گیری ضدعفونی و دفن بهداشتی لاشه با نظارت کارشناسان انجام شد.

قنبری بابیان این نکته که در تمام موارد حیوان گزیدگی به‌ویژه حیوانات وحشی، حیوان گزیدگی را باید هار گزیدگی تلقی کرد مگر اینکه خلاف آن اثبات شود، گفت: فرد مصدوم در سریع‌ترین زمان به مرکز درمانی مراجعه و پروسه درمان وی آغازشده است.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند از دامداران و شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک ازجمله هرگونه رفتار غیرعادی از حیوانات خانگی، دام‌ها و سگ‌ها و حمله حیوانات درنده بلافاصله مورد را به اداره دامپزشکی و مراکز بهداشتی شهرستان گزارش دهند.

در روزهای گذشته حمله یک قلاده گرگ به گله گوسفند در روستای چشمه ماهی از توابع بخش خزل نهاوند سبب زخمی شدن صاحب گله شد.

وی بعدازاین حادثه به بیمارستان منتقل شد و چند قسمت بدن ازجمله سر و دست وی موردحمله گرگ قرارگرفته و زخمی است که تحت مداوا قرارگرفته است.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان