تازه های سایت

کد مطلب: 37351
1. ارديبهشت 1398 - 0:59
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: همه ظرفیت‌های سه قوا باید در اختیار تولید قرار بگیرد تا تولید در کشور رونق بگیرد

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، حسن بهرام‌نیا اظهار داشت: با تدابیر هوشمندانه مقام معظم رهبری سال 98 به عنوان سال رونق تولید نام‌گذاری شد و در واقع هدف مقام معظم رهبری از این نام‌گذاری یعنی همه ظرفیت‌های سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه باید در اختیار تولید قرار بگیرند تا تولید در کشور رونق بگیرد.

وی تصریح کرد: استقلال هر کشوری در سایه عدم وابستگی به کشورهای دیگر است و البته عدم وابستگی به معنای عدم ارتباط و‌ قطع صادرات و واردات با سایر کشورها نیست.

بهرام‌نیا افزود: رونق تولید در راستای اقتصاد مقاومتی و با نگاه برون‌گراست و ما باید تلاش کنیم که با رونق گرفتن تولید در داخل کشور روی پای خودمان بایستیم.

وی عنوان کرد: ما باید با استفاده از ظرفیت‌های بالقوه طبیعی و نیروی انسانی در کشور در راستای رونق تولید گام برداریم و تلاش کنیم که‌ظرفیت‌های بالقوه کشور را به بالفعل تبدیل کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: در صورتی که ظرفیت‌های بالقوه در کشور به ظرفیت‌های بالفعل تبدیل شوند و تولید داخلی در کشور رونق بگیرد ما می‌توانیم در مقابل تکانه‌های اقتصادی که حتی در کشورهای اروپایی و آسیایی نیز بعضا باعث فروریختگی اقتصادی کشورها می‌شود در امان باشیم.

بهرام‌نیا تاکید کرد: استفاده از ظرفیت‌های بالقوه و رونق تولید در کشور باعث قوی شدن اقتصاد و پویایی اقتصادی در کشور می‌شود و هم به تبع آن باعث ایجاد اشتغال و بهبود معیشت در کشور شود.

وی با بیان اینکه همه ما باید فرمایشات مقام معظم رهبری را نصب‌العین قرار دهیم، گفت: سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه باید ظرفیت‌هایشان را در راستای رونق تولید به کار بگیرند.

بهرام‌نیا اظهار داشت: در این راستا قوه مقننه می‌تواند خلاها و موانع قانونی که بر سر راه تولید و سرمایه‌گذاران قرار دارد را برطرف کند.

وی تصریح کرد: همچنین قوه قضائیه می‌تواند امنیت سرمایه‌گذاران را تامین کند و قوه مجریه نیز می‌تواند در راستای همراهی با سرمایه‌گذاران قوانینی را در کشور ساری و جاری کند.

بهرام‌نیا افزود: قوه مجریه می‌تواند با اجرای قوانینی از جمله قرار دادن تسهیلات کم بهره در اختیار بخش خصوصی و کارگاه‌های تولیدی، تعدیل و یا برداشتن عوارض گمرکی در بخش صادرات، برداشتن موانع موجود بر سر راه صادرات، کاهش مالیات و غیره کمک بسیار زیادی به رونق تولید انجام دهد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بانک‌ها نیز در رونق تولید در کشور نقش مهمی را ایفا می‌کنند و با دادن تسهیلات کم بهره به سرمایه‌گذاران، تولید‌کنندگان و کارگاه‌های تولیدی می‌توانند چرخ صنعت و تولید را در کشور را به حرکت در آوردند.

وی عنوان کرد: استقلال و عزت کشور ما در سایه رونق و افزایش تولید داخلی، افزایش صادرات و کاهش واردات است و همچنین باید در این چرخه از خام فروشی جلوگیری کنیم و در این راستا نیز زنجیره ارزش افزوده باید حفظ شود.

دیدگاه شما

پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس