تازه های سایت

کد مطلب: 37142
5. فروردين 1398 - 12:08
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نهاوند با بیان اینکه به طور متوسط روزانه بیش از 2 هزار نفر به زیارت آستان مقدس امامزادگان شهرستان می‌روند گفت: طرح آرامش بهاری در پنج امامزاده نهاوند در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت‌الاسلام فیض‌الله اسدپور امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در نهاوند اظهار کرد: طرح آرامش بهاری با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و ترویج باورهای دینی و سبک زندگی اسلامی ایرانی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه خدمت‌رسانی ویژه زائران از 28 اسفندماه در پنج بقعه این شهرستان آغاز شده است اضافه کرد: برای اجرای هر چه بهتر طرح و خدمت‌رسانی به زائران، ستاد آرامش بهاری نهاوند از ماه گذشته فعالیت خود را شروع کرده و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نهاوند استقبال مردم از طرح آرامش بهاری و حضور در آستان مقدس امامزاده‌ها را مطلوب عنوان کرد و افزود: با توجه به اجرای برنامه‌های فرهنگی و خدمات‌رسانی به زائران بازیدهای خوبی از این اماکن می‌شود به گونه‌ای که به طور متوسط روزانه بیش از 2 هزار نفر برای زیارت امامزاده‌ها به این اماکن مراجعه می‌کنند.

وی افزود: یکی از شاخص‌های طرح آرامش بهاری برپایی خیمه‌های معرفت است که در این راستا در بخش کودکان، مشاوره خانواده، تبلیغ دینی، پاسخگویی به شبهات دینی و اعتقادی و ایستگاه وقف غرفه‌هایی برپا شده است.

اسدپور از برپایی سه خیمه معرفت در جوار شاهزاده محمد(ع)، امامزاده ابراهیم(ع) و امامزاده جعفر(ع) خبر داد و گفت: برپایی خیمه های معرفت یکی از مهمترین برنامه‌های اجرایی در قالب طرح آرامش بهاری است که در سه امامزاده شاخص شهرستان برگزار می‌شود.

وی گفت: برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در این بقاع متبرکه سه مبلغ بومی و سه مبلغ از شهر قم به نهاوند اعزام شدند و مشغول فعالیت هستند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند افزود: در راستای برپایی خیمه‌های معرفت علاوه بر اجرای برنامه‌های فرهنگی مسابقات نقاشی و هنری در غرفه ها برگزار می‌شود و به شرکت‌کنندگان نیز جوایزی اهدا می‌شود.

وی در پایان گفت: در حال حاضر 23 بقعه متبرکه، 19 امامزاده و یک سقاخانه در نهاوند به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام