تازه های سایت

کد مطلب: 37034
20. اسفند 1397 - 8:53
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند گفت: در اسفندماه امسال در چهار مرحله 22 هزار و 500 اصله نهال پسته یارانه‌دار بین باغداران توزیع شده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسین خردمند امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی نهاوند در راستای ترویج استفاده از گیاهان کم‌آب‌بر در اسفندماه سال جاری طی چهار مرحله اقدام به توزیع 22 هزار و 500 اصله نهال پسته یارانه‌دار بین باغداران این شهرستان کرده است.

وی افزود: تعداد محدودی نهال یارانه‌دار گردوی پیوندی چندلر پرورش یافته در فضای باز(غیر گلخانه‌ای) و مناسب آب و هوای سردسیر برای عرضه به متقاضیان آماده توزیع است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند ادامه داد: با توجه با ارزش اقتصادی پسته در بازار ایران و جهان و به منظور افزایش درآمد باغداران، مدیریت جهاد کشاورزی نهاوند توجه ویژه‌ای به کشت پسته دارد.

وی با اشاره به توزیع 7 هزار و  500 اصله نهال  پسته بین بهره‌برداران در نهاوند گفت: خوشبختانه امسال نیز مانند سال‌های گذشته اداره بهبود تولیدات گیاهی شهرستان اقدام به توزیع 7 هزار و 500 اصله نهال پسته  یارانه‌دار در مرحله نخست بین بهره‌برداران و متقاضیان این حوزه کرده است.

خردمند خاطرنشان کرد: با عقد قرارداد با شرکت متخصص در امر پیوند از استان کرمان برای پیوندزنی در باغات پسته  قدیمی این شهرستان امیدواریم طی سال‌های آینده باغات نهاوند به عنوان باغات تهیه پیوندک و ترویج کشت پسته مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

وی با بیان اعزام گروهی از کشاورزان نهاوند به کارگاه آموزشی کشت پسته در ملایر یادآور شد: اداره بهبود تولیدات گیاهی نهاوند در ادامه ترویج استفاده از گیاهان کم‌آب‌بر در مرحله دوم در تاریخ 6 اسفند 97 اقدام به توزیع 5 هزار اصله نهال پسته یارانه‌دار بین بهره‌برداران این حوزه کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام