تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 37033
20. اسفند 1397 - 8:51
رئیس اتاق اصناف نهاوند خبر داد
معرفی 407 واحد صنفی متخلف به تعزیرات در نهاوند
رئیس اتاق اصناف نهاوند گفت: در طول ۹ ماه گذشته، ۴۰۷ واحد صنفی به علت گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب و عدم درج قیمت به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسین حسنی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: واحد بازرسی اتاق اصناف نهاوند با حضور دو مأمور فعال ‌شده و به ‌صورت مستمر در سطح شهرستان با تخلفات واحدهای صنفی برخورد می‌کند.

وی افزود: با توجه به ایام پایانی سال و خریدهای بیشتر مردم در این روزها، بازرسی‌ها به صورت محسوس و نامحسوس از اصناف نهاوند شدت بیشتری به خود خواهد گرفت.

رئیس اتاق اصناف نهاوند گفت: در طول ۹ ماه گذشته، ۴۰۷ واحد صنفی به علت گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب و عدم درج قیمت به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه نقش مردم در گزارش موارد تخلف بسیار مهم است و در این ایام نیازمند همکاری مردم خواهیم بود، بیان کرد: مردم می‌توانند شکایت و گزارش‌های خود مبنی بر گران‌فروشی و کم‌فروشی، احتکار و موارد این‌چنینی را به شماره گویا ۱۲۴ و شماره ۳۳۱۴۳۷۰۵ اعلام کنند.

حسنی ادامه داد: واحد گشت و بازرسی اتاق اصناف نهاوند تا ۲۹ اسفند به همراه مأموران اداره صنعت و معدن و تجارت با تخلفات واحدهای صنفی به‌شدت برخورد می‌کند.

وی گفت: در ۹ ماه گذشته، ۲۸۶ پروانه کسب جدید صادر و ۱۴۲ پروانه کسب قدیمی تمدید شده است.

رئیس اتاق اصناف نهاوند با بیان اینکه عدم درج برچسب قیمت بر روی اجناس پیگرد قانونی دارد، تصریح کرد: مردم باید توجه کنند که با دستور و تأکید دادستان بر اساس ماده ۶۵ قانون نظام صنفی کشور، فروشندگان صنوف گوناگون موظف به درج قیمت بر روی کالا و یا نصب قیمت خدمات در محل کسب خود می‌باشند.

وی خاطرنشان کرد: همشهریان در صورت مشاهده تخلف در نصب نکردن برچسب قیمت کالا و استفاده نکردن از تابلو نرخ خدمات در محل کسب و حرفه و یا درج قیمت به‌نحوی‌که برای مراجعان قابل‌رؤیت نباشد، موارد را به اداره صنعت، معدن تجارت و اداره تعزیرات حکومتی گزارش دهند تا برخورد لازم با متخلفان صورت بگیرد.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان