تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 36907
4. اسفند 1397 - 13:37
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهاوند گفت: به منظور ترویج فرهنگ استفاده از باغ‌های کم آب بر با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک مرغوب نهاوند ۷۵۰۰ اصله نهال پسته بین باغداران نهاوندی توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسین خردمند اظهار داشت: یکی از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی استفاده از محصولات کم آب بر باغی و زراعی با توجه به شرایط هر منطقه و اقلیم است و شهرستان نهاوند نیز توانایی استفاده از احداث باغ‌های جدید پسته بادام و انجیر را دارد.

وی گفت: امسال نیز همانند سالیان گذشته اداره بهبود تولیدات گیاهی شهرستان جهت ترویج و توسعه باغات کم آب بر اقدام به توزیع ۷۵۰۰ اصله نهال پسته یارانه دار بین بهره بردان و متقاضیان این حوزه نموده است.

وی افزود: با عقد قرار داد با شرکت متخصص در امر پیوندزنی از استان کرمان جهت پیوند زنی در باغات پسته قدیم الاحداث این شهرستان امیدواریم در سال‌های آینده باغات سطح شهرستان به عنوان باغات برای تهیه پیوندک و ترویج کشت مذکور مورد بهره برداری قرار بگیرد.
خردمند اظهار داشت: سال گذشته نیز بیش از ۶هزار نهال یارانه دار پسته زیر نظر کارشناسان امور باغبانی اداره جهاد کشاورزی نهاوند و شرکت‌های خصوصی توزیع نهال بین علاقه‌مندان و متقاضیان توزیع شد.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام