تازه های سایت

کد مطلب: 36160
23. آبان 1397 - 8:33
شهردار نهاوند از اجرای طرح تفکیک زباله های خشک برای اولین بار در نهاوند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو،محمدحسین پور در گفتگو با خبرنگار ما هدف از اجرای این طرح کاهش تولید پسماند در مبدا،تفکیک پسماندهای خشک و کمک به بازیافت آن ها،استفاده مجدد از پسماندها می باشد.

حسین پوربا اشاره به اینکه شهرداری در حال آماده سازی زمینه های مناسب در اجرای این طرح می باشد خاطر نشان کرد: شهرک شهید حیدری به عنوان پایلوت تفکیک زباله از مبداء انتخاب و درادامه نیز در دیگر مناطق به زودی اجرایی می شود به طوری که هر هفته جشن اجرای طرح را در یکی از محلات با ایجاد زمینه های لازم خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه پسماندهای شهری پس از بازیافت بخشی از سرمایه های یک شهر است که در صورت مدیریت منسجم و تفکیک اصولی زباله ، می توان بخشی عمده ای از ثروت ملی را به چرخه مصرف بازگرداند، گفت: پس از نصب غرفه های بازیافت در محلات، شهروندان می توانند برای تحویل زباله های خشک و با ارزش خود به این غرفه ها مراجعه کنند.

شهردار نهاوند با اشاره به حضور کارشناسان بهداشت در محلات گفت: کارشناسان مربوطه به صورت ویژه دوره های آموزش شهروندی در تفکیک زباله ها از مبدا و کاهش تولید زباله های خانگی را به شهروندان آموزش می دهند .

وی با اشاره به ضرورت جداسازی پسماندهای خشک به منظور صرفه جویی در هزینه از تهیه مخازن جمع آوری پسماندهای خشک خبر داد و افزود: به زودی توزیع مخازن در ادارات و مدارس آغاز می شود .

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام