تازه های سایت

کد مطلب: 36034
17. مهر 1397 - 8:05
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در بازدید از سراب‌های نهاوند خبر داد/
اختصاص 2 میلیارد تومان برای کاوش معبد لائودیسه و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری نهاوند/ آغاز کاوش معبد لائودیسه نهاوند به‌زودی
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور در بازدید از سراب‌های از اختصاص بیش از 2 میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی این مکان‌ها و ادامه کاوش معبد لائودیسه در نهاوند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علی‌اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به همراه نماینده، فرماندار و سایر مسئولان شهرستان نهاوند از سراب‌های فارسبان، گیان و منطقه دوخواهران نهاوند بازدید کرد.

وی در بازدید از سراب گیان نهاوند این سراب را ظرفیتی خوب برای توسعه گردشگری در استان عنوان کرد.

مونسان افزود: استان همدان جز ۵ استان برتر در حوزه گردشگری کشور محسوب می‌شود که خوشبختانه همه شهرستان‌های این استان دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای در حوزه‌های گردشگری تاریخی، مذهبی و طبیعی هستند و نهاوند نیز در جای خود دارای طبیعت بکری است که جای کار زیادی دارد.

وی اظهار داشت: این سراب ظرفیتی بسیار خوب برای ایجاد اکو کمپ است که در این زمینه بسترهای مناسب باید فراهم شود.

مونسان افزود: اکو کمپ‌ها بر اساس طبیعت‌گردی ایجاد می‌شوند و ما تلاش می‌کنیم با استفاده از موقعیت یکی از سراب‌های شهرستان نهاوند این طرح را آغاز کنیم و سپس با سرعت بیشتری در تمام کشور به‌ویژه در استان‌های شمالی اکو کمپ‌ها را راه‌اندازی کنیم.

معاون رئیس‌جمهور گفت: توسعه و رونق گردشگری در شهرستان نهاوند و مناطق بکر این شهرستان نیازمند حضور جدی بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری است که امیدواریم با معرفی این مناطق به سرمایه‌گذاران در آینده نزدیک شاهد رشد این مناطق باشیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: برای توسعه گردشگری در سراب‌های نهاوند مبلغ ۲ میلیارد تومان در نظر گرفته‌شده است.

سراب‌های نهاوند به‌ویژه سراب گیان یکی از ظرفیت‌های مهم برای ایجاد اکو کمپ در شهرستان نهاوند و استان همدان است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: از محل این اعتبارات مبلغی نیز برای ادامه کاوش معبد لائودیسه اختصاص می‌یابد.

وی بیان داشت: برای فصل نهایی کاوش معبد لائودیسه و ایجاد زیرساخت‌های مناسب گردشگری در سراب‌های نهاوند در این سفر ۲۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته‌شده گرفتیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: در روزهای آینده نیز در سازمان جلسه‌ای با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان خواهیم داشت و تخصیص اعتبارات را هدفمندتر و با برنامه‌ریزی دنبال خواهیم کرد.

مونسان در ادامه سفر به نهاوند در مسجد دوخواهران این شهرستان حضور یافت و با مردم نهاوند به گفت‌وگو پرداخت.

وی گفت: کمک می‌کنیم گردشگری شهرستان نهاوند رونق بگیرد تا شاهد رشد اقتصادی، کاهش بیکاری و افزایش درآمد مردم این شهرستان باشیم.

مونسان افزود: بخشی از اعتباری که برای شهرستان در نظر گرفته‌شده است را برای کاوش معبد لائودیسه اختصاص می‌دهیم و اقدامات موردنیاز کاوش به‌زودی آغاز می‌شود.

وی گفت: پس از کاوش، تصمیم‌گیری برای حریم این بنای تاریخی انجام می‌شود تا مشکلات مردم این منطقه نیز حل شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا