تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 35976
23. شهريور 1397 - 14:16
امام‌جمعه نهاوند بابیان اینکه هدف آمریکا جدایی مردم از ولایت است، گفت: پیام عاشورا مقاومت در برابر جبهه کفر و نفاق است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت‌الاسلام‌ عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه همدان با تسلیت فرارسیدن ماه محرم بابیان اینکه اگر کسی به قضا و قدر الهی ایمان نداشته باشد کافر است، گفت: هیچ اتفاقی جز با رضایت الهی صورت نمی‌گیرد چراکه تقوا ضامن سعادت دنیا و آخرت است.

وی با اشاره به رهنمودهای امام خمینی(ره) و بابیان اینکه آمریکا می‌خواهد ما را تسلیم و خسته کند تا دست از انقلاب و امام زمان و امام حسین(ع) برداریم، گفت: وقتی امام (ره) به ایران آمد ۱۰ میلیون نفر از امام استقبال کردند و وقتی امام مرحوم شد بیش از ۱۰ میلیون ایشان را علیرغم وجود تمام مشکلات و کمبودهای آن زمان مشایعت کردند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا اگر شکمش به خطر بیفتد دست از همه‌چیز برمی‌دارد اما ملت ایران اسلامی جوانان خود را دادند تا از اعتقادات و میهن خود دست برندارند، گفت: امروز باید مراقب باشیم با اعمال ناخواسته خود آب به آسیاب دشمن نریزیم.

وی در خصوص رهنمودهای مقام معظم رهبری، گفت: عاشورا ضامن بقای اسلام است و حسین(ع) است که نام پیغمبر را در اسلام زنده نگه‌داشته چراکه قیام ایشان باعث تداوم اسلام شد.

امام‌جمعه نهاوند افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که امروز با یک جنگ رسانه‌ای سخت روبه‌رو هستیم چراکه آمریکا به هر دری زده و به هر وسیله‌ای متوسل شده اما نتوانسته عواملش را در منطقه حفظ کند.

وی بابیان اینکه آمریکا داعش را آورد تا ۳۰ الی ۴۰ سال در منطقه باشد، گفت: مدافعان حرم به تأسی از آموزه‌های اهل‌بیت به دفاع از حریم اهل بیت پرداختند و آن‌ها را بیرون راندند.

حجت‌الاسلام مغیثی با تأکید بر اینکه هدف آمریکا جدایی مردم از ولایت است، گفت: پیام عاشورا مقاومت در برابر جبهه کفر و نفاق است.

وی با اشاره به نشست سران روسیه و ترکیه و ایران گفت: امیدواریم با اتحاد بتوانیم نقشه‌های آمریکا را نقش بر آب کنیم چراکه داعش همان صهیونیست است که برای نمایش جلوه خشونت از اسلام و مسلمانان حمایت می‌شود.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به حمله موشکی سپاه به مقر حزب دموکرات، گفت: این حمله موشکی برای اربابان آن‌ها پیام دارد که قدرت دفاعی ایران به حدی است که با موشک‌های نقطه زن می‌توانند هر توطئه و تجاوزی را پاسخ دهند.

وی بابیان اینکه فتنه بصره همچون فتنه ۸۸ در ایران بود، افزود: عوامل آمریکا در بصره وارد شدند و عیناً آنچه در فتنه ۸۸ در ایران اجرا شد را مجدداً در بصره اجرا کردند اما غافل از آن هستند که دو ملت ایران و عراق بر تقویت روابط‌ تأکید کردند.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره لزوم رعایت آداب عزاداری در ماه محرم، گفت: عزاداری مستحب است و نباید موجبات ناراحتی و شکایت مردم و همسایگان هیئت‌ها و مساجد را فراهم کنیم.

 مغیثی با بیان اینکه امام حسین(ع) در قیام عاشورا برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردف گفت: این هدف مهم باید برای مردم به ویژه جوانان تبیین شود؛ امروز جامعه نیازمند دریافت مفاهیم عاشورا و تبیین فلسفه قیام مهم امام حسین(ع) است.

وی با تأکید بر اینکه امام حسین (ع) با هدف احیای امر به معروف و نهی از منکر بر ضد ظلم و ستم قیام کرد، افزود: دشمنان درصدد کمرنگ کردن فرهنگ عاشورایی و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هستند؛ وظیفه همه در راستای تبیین فلسفه عاشورا و ترویج فرهنگ شهادت بسیار مهم است.

امام جمعه نهاوند بیان کرد: دشمن برای ضربه زدن به فرهنگ عاشورا و ایجاد شبهه بسیار هزینه و برنامه‌ریزی کرده است که باید در این مسیر آگاهانه رفتار کنیم و نقشه‌های دشمنان را خنثی کنیم.

وی با اشاره به نزدیک شدن به هفته دفاع مقدس، یادآور شد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس با تأسی از امام حسین(ع) در مقابل ظلم ایستادند و جان خود را تقدیم کردند؛ در واقع دفاع مقدس امتداد خون سرخ شهدای عاشورا است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام