تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 35742
16. ارديبهشت 1397 - 0:33
مدیر آموزش و پرورش نهاوند گفت: به منظور ترویج فرهنگ تولید و کارآفرینی در بین دانش آموزان 50 بازارچه کار و فناوری در مدارس متوسطه اول این شهرستان برپا شده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علیرضا غلامی در حاشیه بازدید از این بازارچه ها گفت: این بازارچه ها با رویکرد اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال برپا شد که در آن دانش آموزان به صورت گروهی محصولات خود را برای فروش عرضه کردند.

وی افزود: برپایی نمایشگاه های یک روزه در مدارس علاوه بر فرهنگ سازی در زمینه کارآفرینی و تولید ، باعث توسعه خلاقیت ، شور و هیجان در بین آنان شده است.

مدیر آموزش و پرورش نهاوند با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص تبدیل علم به ثروت ملی در کشور گفت: برپایی این نمایشگاهها نقش مهمی در ترویج فرهنگ کار آفرینی در بین دانش آموزان و خانواده ها دارد و علاوه بر آن می تواند به شناخت دانش آموزان از استعدادهای خود برای انتخاب شغل در آینده منجر شود.

غلامی گفت: در این بازارچه ها دانش آموزان هنگام فروش محصولات خود با چگونگی بازاریابی ، نحوه معرفی محصول و جلب مشتری و در نهایت فروش آن آشنایی لازم را پیدا می کند.

وی ادامه داد: درس کار و فناوری در دوره اول متوسطه درسی کاربردی است که دانش آموزان را به سوی ایده های جدید سوق می دهد و در هدایت تحصیلی ، انتخاب رشته و کسب مهارت های اجتماعی آنان نقش به سزایی دارد.

وی افزود: در این بازارچه ها دست ساخته های دانش آموزان تمامی دبیرستانهای متوسطه دور اول در بخش های هنری، علمی، صنایع دستی ، غذاهای محلی ، شیرینی های سنتی ایرانی ، پوشاک، بافت، عروسکی، منبت کاری و شیشه، الکترونیک ، کاشی ، رایانه ، طراحی ، قاب و عکس در محل همان آموزشگاه به نمایش درآمد و سایر دانش آموزان نیز استقبال خوبی از داشتند.

بازارچه کار و فناوری به منظور عملیاتی کردن آموخته های درس کار و فناوری در سطح مدارس با مشارکت دانش آموزان و خانواده ها برپا می شود و دانش آموزان تولیدات خود را در زمینه های مختلف عرضه کرده و به فروش می رسانند.

شهرستان نهاوند دارای 240 آموزشگاه در دوره های مختلف تحصیلی با بیش از 23 هزار و 500 دانش آموز است که 50 آموزشگاه آن در دوره اول متوسطه فعال است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس