تازه های سایت

کد مطلب: 35742
16. ارديبهشت 1397 - 0:33
مدیر آموزش و پرورش نهاوند گفت: به منظور ترویج فرهنگ تولید و کارآفرینی در بین دانش آموزان 50 بازارچه کار و فناوری در مدارس متوسطه اول این شهرستان برپا شده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، علیرضا غلامی در حاشیه بازدید از این بازارچه ها گفت: این بازارچه ها با رویکرد اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال برپا شد که در آن دانش آموزان به صورت گروهی محصولات خود را برای فروش عرضه کردند.

وی افزود: برپایی نمایشگاه های یک روزه در مدارس علاوه بر فرهنگ سازی در زمینه کارآفرینی و تولید ، باعث توسعه خلاقیت ، شور و هیجان در بین آنان شده است.

مدیر آموزش و پرورش نهاوند با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص تبدیل علم به ثروت ملی در کشور گفت: برپایی این نمایشگاهها نقش مهمی در ترویج فرهنگ کار آفرینی در بین دانش آموزان و خانواده ها دارد و علاوه بر آن می تواند به شناخت دانش آموزان از استعدادهای خود برای انتخاب شغل در آینده منجر شود.

غلامی گفت: در این بازارچه ها دانش آموزان هنگام فروش محصولات خود با چگونگی بازاریابی ، نحوه معرفی محصول و جلب مشتری و در نهایت فروش آن آشنایی لازم را پیدا می کند.

وی ادامه داد: درس کار و فناوری در دوره اول متوسطه درسی کاربردی است که دانش آموزان را به سوی ایده های جدید سوق می دهد و در هدایت تحصیلی ، انتخاب رشته و کسب مهارت های اجتماعی آنان نقش به سزایی دارد.

وی افزود: در این بازارچه ها دست ساخته های دانش آموزان تمامی دبیرستانهای متوسطه دور اول در بخش های هنری، علمی، صنایع دستی ، غذاهای محلی ، شیرینی های سنتی ایرانی ، پوشاک، بافت، عروسکی، منبت کاری و شیشه، الکترونیک ، کاشی ، رایانه ، طراحی ، قاب و عکس در محل همان آموزشگاه به نمایش درآمد و سایر دانش آموزان نیز استقبال خوبی از داشتند.

بازارچه کار و فناوری به منظور عملیاتی کردن آموخته های درس کار و فناوری در سطح مدارس با مشارکت دانش آموزان و خانواده ها برپا می شود و دانش آموزان تولیدات خود را در زمینه های مختلف عرضه کرده و به فروش می رسانند.

شهرستان نهاوند دارای 240 آموزشگاه در دوره های مختلف تحصیلی با بیش از 23 هزار و 500 دانش آموز است که 50 آموزشگاه آن در دوره اول متوسطه فعال است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام