تازه های سایت

کد مطلب: 35692
30. فروردين 1397 - 1:18
رئیس اداره بحران و مخاطرات جهاد کشاورزی استان همدان گفت: از 9 شهرستان استان همدان هشت شهرستان دچار خسارت سرمازدگی شدند.

به گزارش پایگاه خبری گرو، احد ظفری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه از 9 شهرستان استان همدان هشت شهرستان دچار خسارت سرمازدگی شدند، اظهار کرد: در حوزه باغی محصولاتی مانند گردو، هلو، شلیل، بادام آبی و دیم، زرد آلو، انگور، آلبالو و گیلاس خسارت دیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه میزان خسارات در محصولات باغی از 10 تا 40 درصد متفاوت است، ادامه داد: در حوزه زراعت محصولاتی از جمله گندم آبی و دیم، جو آبی و دیم، کلزا و چغندرقند دچار خسارت شدند.

رئیس اداره بحران و مخاطرات جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه میزان خسارت در محصولات زراعی از 10 تا 20 درصد بوده است، بیان کرد: جمعبندی ارقام هنوز انجام نشده و منتظر گزارش نهایی هستیم.

وی با بیان اینکه شهرستان کبودراهنگ و رزن دچار بیشترین و شهرستان نهاوند دچار کمترین خسارت شده است، افزود: تاکنون در شهرستان نهاوند خسارتی گزارش نشده است.

ظفری با بیان اینکه توصیه‌های لازم برای جلوگیری از سرمازدگی به کشاورزان از طریق ارسال پیامک و صدا و سیما انجام شد، تصریح کرد: گاهی در سطح وسیع زراعت هم اقدامات پیشگیرانه کافی نیست.

وی به خسارات درختان گردو اشاره کرد و افزود: دو سال پیش درختان گردو به دلیل سرمازدگی دچار خسارت شدند و سال گذشته فقط بارش تگرگ و باران وجود داشت اما امسال افت دما موجب بروز مشکلاتی در درختان گردو شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام