تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 34369
17. دى 1396 - 9:42
رئیس شرکت توزیع برق نهاوند گفت: بعد از طی مراحل قانونی و پیگیری‌های انجام‌شده اولین پروانه احداث نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی در شهرستان نهاوند صادر شد.

رضا شیر دره در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری گرو، گفت: با عنایت به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی و استفاده از توانمندی‌های بومی و منطقه‌ای، پروانه احداث اولین نیروگاه خورشیدی در نهاوند صادر شد.

وی اظهار داشت: ساخت این نیروگاه یکی از سرفصل‌های مهم اقتصاد مقاومتی در شرکت توزیع برق است که گام مهمی در راستای توسعه در شهرستان نهاوند خواهد بود.

رئیس شرکت توزیع برق نهاوند افزود: بعد از انجام مذاکرات و بازدید از زمین توسط سرمایه‌گذار ایرانی و از شهریورماه امسال به بعد حدود ۴ ماه است که پروژه نیروگاه خورشیدی توسط مسئولین ذی‌ربط و شرکت سرمایه‌گذار ایرانی در حال پیگیری است.

وی عنوان کرد: خوشبختانه همه این تلاش‌ها به ثمر نشست و موفق به اخذ پروانه احداث نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی برای اولین بار در نهاوند شدیم.

شیر دره گفت: این امر با حمایت‌های بی‌دریغ فرماندار، نماینده و همچنین تلاش‌های شرکت ایرانی محقق شد که بنده به‌نوبه خود قدردان زحمات این عزیزان و همه همکاران در شهرستان نهاوند هستم.

رئیس شرکت توزیع برق نهاوند افزود: پس از صدور مجوز بحث تملک زمین از منابع طبیعی و بعدازآن آغاز عملیات اجرایی در دستور کار است که این موارد همکاری و مساعدت همه مسئولین شهرستان را می‌طلبد.

وی گفت: در صورت اتمام و به بهره‌برداری رسیدن این طرح بااعتباری بالغ‌بر ۳۰ میلیارد تومان که توسط سرمایه‌گذار تأمین می‌شود؛ شاهد افتتاح این نیروگاه در زمینی به مساحت حدود ۱۴ هکتار در روستای عبدالملکی بخش خزل خواهیم بود.

رضا شیر دره اظهار داشت: سازمان "ساتبا " در بازه ۲۰ ساله برق تولیدی این نیروگاه را طی قراردادی باقیمت خوب و مناسب خریداری خواهد کرد و همچنین می‌توانیم ۱۰ درصد برق مصرفی شهرستان را از این نیروگاه تأمین کنیم.

وی با اشاره به بحث اشتغال‌زایی این پروژه افزود: بعد از بهره‌برداری از این نیروگاه برای 10 تا 15 نفر ایجاد اشتغال خواهد شد.

رئیس شرکت توزیع برق نهاوند در پایان با تشکر از سایر ادارات که با این شرکت همکاری داشتند، گفت: امیدواریم بعد از طی مراحل استانی واداری و همچنین تملک زمین، ظرف چند ماه آینده شاهد آغاز عملیات اجرایی و ساخت این نیروگاه باشیم که این مهم نیازمند تداوم همکاری مجموعه شهرستان نهاوند است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام