تازه های سایت

کد مطلب: 34063
27. آذر 1396 - 8:45
رئیس پلیس راه استان همدان گفت: تاخیر در تعریض جاده 35 کیلومتری حدفاصل نهاوند - آورزمان موجب تبدیل شدن این محور به قتلگاه مسافران و ساکنان این مناطق شده است.

به گزارش پایگاه خبری گرو، سرهنگ رضا عزیزی با اعلام این مطلب گفت: 2 طرفه بودن محور نهاوند - آورزمان یکی از علل بروز سوانح فوتی در این محور است.

وی اضافه کرد: بنابراین تعریض این جاده 35 کیلومتری از سه سال پیش در دستور کار قرار گرفت اما با وجود اهمیت این طرح تاکنون حدود هشت کیلومتر آن اجرایی شده است.
رئیس پلیس راه استان همدان بیان کرد: 13 کیلومتر از مسیر نهاوند - آورزمان را گردنه تشکیل می دهد و مابقی جاده صاف و کفی است که طبق گفته مسئولان راه و شهرسازی تعریض این مسیر در قسمت گردنه 500 میلیارد ریال و در دیگر بخش ها به ازای هر کیلومتر 10 تا 15 میلیارد ریال اعتبار می خواهد.
سرهنگ عزیزی گفت: محورهای نهاوند- آورزمان، جاده اسدآباد - یوسف آباد - سنقر، جاده رزن - کارخانه سیمان جاده فیروزان و جاده قدیم همدان - ساوه از محدوده پل 123 تا گردنه دخان بیشترین میزان سوانح جاده ای را به خود اختصاص دادند.
وی افزود: در جاده 2 طرفه نهاوند - آورزمان در محدوده 35 کیلومتر به طور میانگین سالانه بیش از 30 نفر جان خود را از دست می دهند.
وی تاکید کرد: این آمار در حالیست که تردد کامیون و اتوبوس از این محور ممنوع است و اگر این قبیل وسایل نقلیه نیز اجازه عبور داشتند به طور حتم آمار تلفات چندین برابر افزایش می یافت.
رئیس پلیس راه استان همدان اظهارکرد: داده های آماری موید این است که در هر یک کیلومتر این مسیر 35 کیلومتری، سالانه یک نفر جان خود را از دست می دهد که این آمار نسبت به میزان متوفیان سوانح جاده ای همدان در طول یکسال در هر یک کیلومتر بدون در نظر گرفتن راه های روستایی، پنج تا 6 برابر بیشتر است.
سرهنگ عزیزی اظهارکرد: طبق دستورالعمل ناجا باید به ازای هر 50 کیلومتر یک تیم پلیس راه به کار گرفته شود اما در جاده نهاوند - آورزمان در روزهای معمولی به ازای هر 17 کیلومتر یک تیم و در روزهای پرترافیک هر 9 کیلومتر یک تیم پلیس راه مستقر می شود.
وی افزود: پس از بروز سانحه فوتی روز گذشته در جاده نهاوند - آورزمان که منجر به مرگ چهار تن شد، طبق دستور ناجا، نیروهای پلیس راه مستقر در پاسگاه این مسیر، باید تا اطلاع ثانوی آماده باش باشند.
وی یادآوری کرد: طبق دستورالعمل ناجا پس از بروز هر تصادفی که منجر به فوت گروهی از مسافران و شهروندان شود، باید پاسگاه مسیر به مدت یک هفته آماده باش باشد اما در مسیر نهاوند - آورزمان در سه روز گذشته 2 تصادف گروهی رخ داده است بنابراین تیم های پلیس راه این مسیر تا اطلاع ثانوی باید در حالت آماده باش کامل باشند.
رئیس پلیس راه استان همدان مهمترین راه جلوگیری از مرگ مسافران و شهروندان در این مسیر 35 کیلومتری را شتاب گیری عملیات تعریض این محور دانست و خواستار توجه جدی مسئولان به این محور شریانی شد.
سرهنگ عزیزی تاکید کرد: تلاش برای تحقق این مهم و بهره برداری از این محور به معنای پایان یافتن سوانح فوتی در جاده نهاوند - آورزمان نیست؛ بلکه تا زمانی که رانندگان طبق قانون راهنمایی و رانندگی تردد نکنند شاهد حوادث فوتی خواهیم بود.
وی اضافه کرد: کنار گذاشتن تخلفاتی نظیر سرعت و سبقت غیر مجاز به ویژه در جاده های حادثه خیز می تواند سهم بالایی در کاهش سوانح فوتی داشته باشد.
به گزارش ایرنا یادآوری می شود که 17 آبان امسال بر اثر برخورد خودروی سواری ال 90 و پژو در محور آورزمان - نهاوند سه عضو یک خانواده شامل زوج جوان و کودک پنج ساله جان باختند.
عصر جمعه هفته گذشته نیز بر اثر برخورد یک دستگاه خودرو سواری سمند با تیربرق در جاده برزول -نهاوند، چهار عضو یک خانواده در آتش سوزی این خودرو گرفتار شدند که راننده مجروح و یک زوج به همراه فرزندشان در این سانحه سوختند.
همچنین شامگاه شنبه هفته جاری بر اثر برخورد 2 دستگاه خودروی سواری پژو و پراید در این محور چهار تن جان باختند.
طبق آخرین گزارش پزشکی قانونی، در هفت ماهه ابتدایی سالجاری 179 تن در جاده‌های برون‌شهری، 38 تن در معابر درون‌شهری، 20 تن در معابر خاکی و روستایی و 34 تن در سایر محدوده‌های استان همدان در سوانح رانندگی جان باختند./ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

شرکت عمران ایران پیمانکار اینکار است لطفا نماینده پیگیری جدی داشته باشد.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام