تازه های سایت

کد مطلب: 33950
19. آذر 1396 - 8:43
فرماندار شهرستان نهاوند از جمع آوری یک میلیارد و۱۵۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی به زلزله‌زدگان کرمانشاهی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، کریم حمیدوند با اعلام این خبر گفت: پس از وقوع زلزله کرمانشاه تاکنون یک میلیارد و۱۵۰ میلیون تومان انواع کمک‌های نقدی و غیر نقدی توسط مردم، سازمان‌های مردم نهاد، بسیج، کمیته امداد و ادارات جمع آوری شده است.
وی با تاکید بر اینکه این کمکها به غیر از کمک‌های ارسالی هلال احمر شهرستان بوده است افزود: ۲۷ اکیپ نیز از بنیاد مسکن، آب و فاضلاب، راه و شهرسازی و سایر ادارات شهرستان اعزام شده است.
آمادگی نسبی در شهرستان نهاوند برای وقوع زلزله وجود دارد
فرماندار شهرستان نهاوند با تاکید براینکه این شهرستان از جمله شهرهای زلزله خیز کشور است افزود: آمادگی نسبی در استان همدان برای مقابله با این بحران وجود دارد.
وی ادامه داد تمامی اطلاعات پایه‌ای از روستاها و شهرهای تابعه شهرستان نهاوند جمع آوری شده و شناسنامه آنها تهیه شده تا در صورت بروز حادثه کمک‌های لازم ارائه شود.
وی یادآور شد: در شهرستان نهاوند محلی برای اسکان موقت زلزله زدگان در صورت وقوع زلزله پیش‌بینی شده تا در این محل چادر نصب شود چرا که در این محل خدمات پایه‌ای همچون آب و برق و گاز وجود دارد.
وی با بیان اینکه بیمارستان‌های نهاوند در برابر زلزله مقاوم سازی شده‌اند، تصریح کرد: در راستای مدیریت بحران نیز اقدام به شناسایی مکان‌های غیرمقاوم کرده‌ایم تا با بررسی کارشناسان مقاوم سازی شوند./ایکنا

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا