تازه های سایت

کد مطلب: 33919
17. آذر 1396 - 10:43
رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نهاوند گفت: با تلاش عوامل راهداری همه محورهای مواصلاتی نهاوند ازجمله گردنه گاماسیاب باز هستند و تردد در آن‌ها امکان‌پذیر است.

محمد موسی مؤمنی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری گرو، گفت: پس از بارش برف و باران که از شب گذشته در نهاوند شروع‌شده است؛ همه اکیپ‌های این اداره در آماده‌باش هستند.

وی اظهار داشت: با توجه به کوهستانی بودن برخی از محورهای نهاوند ازجمله گردنه گاماسیاب تعدادی از اکیپ‌های برف‌روبی این اداره در راهدارخانه گرین مستقر هستند و از شب گذشته در حال بازگشایی این محور هستند.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نهاوند افزود: با تلاش شبانه‌روزی اکیپ‌های برف‌روب همه جاده‌های نهاوند باز هستند و در گردنه گاماسیاب نیز شب گذشته بارش شدید برف و کولاک بود که در این محور حدود نیم متر برف باریده بود.

وی ادامه داد: عوامل راهداری بیش از 7 بار این محور را بازگشایی کردند و 4 دستگاه ماشین برف‌روبی نیز در این محور تلاش کردند تا این جاده بسته نشود و عوامل پلیس‌راه نیز از تردد بدون زنجیر چرخ جلوگیری کردند.

مؤمنی گفت: برای بازگشایی این محور بیش از 60 تن نمک و ماسه پاشیده شده است و با توجه به برف‌گیر بودن این محور و ارتباطی بودن آن بین دو استان همدان و لرستان این محور با کمک عوامل راهداری بازگشایی شد.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نهاوند افزود: درزمانی که در شهر نهاوند و مناطق دیگر باران می‌بارد به علت ارتفاع گردنه گاماسیاب در این محور شاهد برف و کولاک هستیم و در این ایام تردد در گردنه گاماسیاب فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

وی در پایان گفت: عوامل راهداری با توجه به فرا رسیدن فصل بارش‌ها در گردنه گاماسیاب و سایر محورهای نهاوند حضور فعالی دارند و برای بازگشایی معابر از تجهیزات برف‌روبی استفاده می‌کنند و 5 هزار و 500 تن ماسه و نمک نیز در انبارها ذخیره داریم.

براثر کولاک در گردنه گاماسیاب نهاوند چندین خودرو به علت نداشتن زنجیر چرخ از مسیر منحرف شدند که بیشتر از خودروهای رودی به نهاوند بودند.

همچنین شب گذشته یک دستگاه گریدر اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نهاوند در گردنه گاماسیاب آتش گرفت و در آتش سوخت که علت این حادثه مشخص نشده است.

واحدهای آتش‌نشانی نهاوند در محل حادثه حاضر شدند و علت این موضوع در دست بررسی است.

 

1491700

1491698

1491697

1491699

1491701

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین