تازه های سایت

کد مطلب: 33036
20. مهر 1396 - 8:29
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند، از نصب و راه‌اندازی دستگاه امحای زباله در بیمارستان شهید آیت‌الله قدوسی نهاوند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مومنعلی دارابی در جمع خبرنگاران گفت: با تأمین یک دستگاه جدید بی خطرساز زباله‌های عفونی، گامی مؤثر در ارتقای بهداشت و سلامت عمومی و بالا بردن کیفیت خدمات درمانی در شهرستان نهاوند، برداشته شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت بی خطرسازی زباله‌های عفونی، رهاسازی و دفع این‌گونه زباله‌ها، تهدید جدی برای سلامت مردم و جامعه، محسوب می‌شود به همین دلیل دستگاه امحای زباله در این بیمارستان نصب‌شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند با اشاره به ارزش بیش از 150 میلیون تومانی این دستگاه گفت: با نصب این دستگاه کیفیت خدمات‌رسانی بهتر خواهد شد و مردم نیز رضایت بیشتری خواهند داشت.

وی عنوان کرد: تمام‌خودکار بودن مراحل بی‌خطرسازی، مهم‌ترین مزیت آن است که بدون دخالت دست در مراحل بی‌خطر سازی و بسته‌بندی زباله‌ها را برای انسان و محیط‌زیست بی‌خطر می‌کند.

دارابی گفت: زباله‌ها پس از ورود به این دستگاه به‌وسیله خردکن، خردشده و پس از بی‌خطرسازی به‌صورت غیر عفونی و بسته‌بندی از دستگاه خارج می‌شود.

وی اظهار داشت: زباله‌های بیمارستانی زباله‌هایی پرخطر محسوب می‌شوند زیرا با خون، عفونت، انواع میکروب‌ها و باکتری‌ها آغشته بوده و اگر به همان صورت دفن شوند باعث انتشار میکروب‌ها از بیمارستان به دیگر مکان‌ها می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان نهاوند افزود: در صورت استفاده زباله گردها و بازیافت این نوع زباله، خطر انتقال میکروب‌ها و بیماری‌ها به سایر افراد جامعه افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا