تازه های سایت

کد مطلب: 31278
28. خرداد 1396 - 15:18
یک بانوی روشندل 31 ساله نهاوندی که تا کنون موفق به ادامه تحصیل و کسب علم و دانش نشده بود، با حضور در کلاسهای آموزشگاه استثنایی و شرکت در آزمون سواد آموزی بزرگسالان، قدم در وادی نور دانش گذاشت .
 به گزارش پایگاه خبری گرو، این خانم که نرگس ساکی نام دارد بنا به شرایط خاص جسمی در سنین تحصیل موفق به حضور در هیچ آموزشگاهی نشده بود، اما سرانجام تصمیم گرفت به آرزوی دیرینه خود در سن 31 سالگی دست یابد .

وی گفت: من برای ادامه تحصیل از ابتدای امسال در هفته یک روز در آموزشگاه استثنایی شهید مطهری حضور پیدا کردم و زیر نظر مربیان علاوه بر آموزش فارسی و ریاضی ،خط بریل را نیز فرا گرفتم .

این بانوی روشندل نهاوندی افزود: با توجه به اینکه سن من از شرایط قانونی بالاتر می باشد و ادامه تحصیل در آموزشگاه استثنایی برایم مقدور نیست، لذا برای شرکت در آزمون از طریق نهضت سواد آموزی اقدام نمودم و امروز توانستم با حضور در آموزش و پرورش در اولین آزمون شرکت نمایم .

ساکی در رابطه با انگیزه خود برای ادامه تحصیل گفت: من به تحصیل علاقه زیادی دارم و همواره در این سالها یکی از آرزوهایم تحصیل و فرا گرفتن علم و دانش بوده است؛ که به کمک خداوند این آروز تحقق یافته است و هر روز که می گذرد، با فرا گرفتن دانش گشایش دریچه های نور را در وجودم احساس می کنم و این مسئله مرا به زندگی بسیار امیدوار می سازد.

وی در رابطه با ادامه تحصیل خود در آینده نیز گفت: من پس از این مرحله در دوره های بعد نهضت سواد آموزی شرکت می کنم و انشاالله اگر خدا یاری فرماید دوره تکمیلی را نیز سپری خواهم کرد.
همچنین مدیر آموزش و پرورش نهاوند در این رابطه گفت: در 2 مرکز استثنایی شهید مطهری 64 معلول وجود دارد که تحت آموزش مربیان مجرب قرار دارند .

ساکی افزود: با توجه به اینکه در برخی موارد ممکن است شرایط سنی اجازه حضور معلولان را در آموزشگاه ندهد، لذا با هماهنگی هایی که با نهضت سواد آموزی شده است، آنان می توانند در آزمون نهایی شرکت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا