تازه های سایت

کد مطلب: 29796
11. اسفند 1395 - 15:33
نماینده نهاوند در مجلس شورای اسلامی امروز در صحن علنی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد مشکلات افراد بیمه‌شده تأمین اجتماعی و رئیس‌کل بانک مرکزی در مورد عدم اجرای قانون بخشش سود وام‌های زیر 100 میلیون تذکر داد.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام نیا در جلسه علنی امروز مجلس دو تذکر شفاهی به ربیعی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و سیف رئیس‌کل بانک مرکزی داد.

بهرام نیا گفت: جناب آقای ربیعی باکمال تأسف و با توجه اینکه عمده مخاطبین سازمان تأمین اجتماعی افراد ضعیف و نیازمند جامعه هستند. جهت برخورداری از خدمات درمانی و دارویی با توجه به حقوق بخورونمیر، بخشی از درآمد ناچیز خود را تقدیم این سازمان می‌کنند. با این انتظار که از حداقل خدمات درمانی تعریف‌شده بهره‌مند شوند.

وی اظهار داشت: ولی نه‌تنها از این حداقل خدمات برخوردار نیستند بلکه ضمن کم‌فروشی بعضاً در حق آن‌ها ظلم جاری می‌شود.

نماینده مردم نهاوند افزود: از مصادیق آن در شهرستان نهاوند است که روزی در معیت مدیریت درمان استان جهت سرکشی به درمانگاه شهرستان مراجعه کردیم که در بدو ورود با خیل اعتراض مریضان در صف انتظار ویزیت پزشک مواجه شدیم که اعلام کردند بیش از چهار ساعت و نیم است که منتظر ویزیت پزشک هستیم اما هنوز نوبت به ما نرسیده است.

وی عنوان کرد: این موضوع بررسی شد و دیدیم که کم‌کاری از سوی پزشکان نبوده است بلکه کمبود پزشک علت اصلی آن است.

بهرام نیا ادامه داد: شکوائیه دیگر آنان محدودیت در نوشتن تعداد داروی موردنیاز در حد دو یا سه قلم بود.

نماینده نهاوند سپس خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آقای ربیعی به فریاد مردم برسید علی‌الخصوص به جامعه مخاطب شما که به نقل از شهید رجایی نه زبان عذر دارند نه زبان تشکر.

وی افزود: از این آه و ناله خاموش و خانمان‌سوز باید به‌شدت نگران بود و ترسید که خدای‌نکرده دامن‌گیر مسئولین نشود.

بهرام نیا در تذکر دوم خود به سیف رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: مگر چندی پیش توسط خدمت گذاران ملت، قانونی تصویب نشد که جریمه و سود وام‌های زیر 100 میلیون تومان بخشیده شود ولی متأسفانه تنها بانکی که تاکنون مجری این قانون بوده بانک کشاورزی است و مابقی بانک‌ها اعلام می‌کنند هنوز بخشنامه‌ای به دست ما نرسیده است.

وی اظهار داشت: جای بسی تأسف است درصورتی‌که صحت‌وسقم این موضوع ثابت شود و درصورتی‌که خلاف آن باشد باید در سیستم مدیریتی خود و سایر همکارانت قدری تأمل و تجدیدنظر کنید زیرا عدم اجرای هماهنگ این قانون توسط بانک‌ها به اعتماد ملی لطمه وارد می‌کند.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه‌ها

چالش نهاوندیها برای اداره مملکت ایران.بهرام نیا راست میگه.

دیدگاه شما

پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس