تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 29076
17. دى 1395 - 14:26
همایش بررسی مسائل و مشکلات بخش دام و طیور با حضور کشاورزان و فعالان این حوزه برگزار شد و در این جلسه نمایندگان تعاونیهای گاوداران ، زنبور داران ، مرغداران ،شیر و لبنیات و رئیس هیات مدیره مرغداران تخم گذار مسائل و مشکلات این بخش را بیان کردند .
 به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام نیا در نشست بررسی مسائل و مشکلات بخش دام و طیور این شهرستان که با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد گفت: این شهرستان در دورانی دومین تولید کننده تخم مرغ استان بود اما در حال حاضر از جایگاه خود عقب مانده و بخشی از آن به واسطه وجود تحریمها بوده و بخشی به دلیل مشکلات مربوط به بخش دام و طیور می باشد.

وی اظهار کرد: در شرایطی که سیاست اصلی کور بر اقتصاد مقاومتی بنا نهاده شده باید از توانمندیهای خودمان استفاده کنیم و با رفع موانع ظرفیتهای موجود را فعال نمائیم .
وی افزود: یکی از خلاهای مفقوده در زنجیره دام و طیور مشکلات اعتباری است که لازم است این خلاها با تامین اعتبار لازم پر شود .
بهرام نیا گفت: در حال حاضر این شهرستان 20 درصد گوشت قرمز استان را تولید می کند اما ارزش افزوده آن به دلیل نبود کارخانه های فراوری و بسته بندی به شهرستان برنمی گردد.
وی به مصوبه مجلس برای رفع یکی از مشکلات فعالان بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: ما در مجلس مصوبه ای را به تصویب رساندیم که بر اساس آن جریمه وامهایی که زیر یک میلیارد ریال است بخشیده شود که در صورت تصویب نهایی می تواند بخش عمده ای از مشکلات کشاورزان و دامداران را برطرف نماید .
وی اظهار کرد: یکی از مشکلات شهرستان نهاوند وجود راههای ارتباطی نامناسب است به گونه ای که در 9 ماه گذشته 41 نفر در آن کشته شده و 400 نفر نیز مصدوم و قطع نخاعی گردیده اند .
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: برای رفع این مشکل با پیگیرهایی که با همکاری مسوولان استانی به عمل آمد مجوز لازم تبصره ماده 19 و تخصیص اعتبار مورد نیازبرای رفع موانع زیر ساختی محورهای ارتباطی از سوی وزیر راه و شهر سازی گرفته شد.
وی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی مناسب نهاوند انتظار داریم که مجوزهای لازم برای ایجاد گاوداریها و مرغداریهای با ظرفیت بالا و همچنین مجوز خط دوم کشتارگاه به شهرستان داده شود.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه‌ها

جناب بهرامی نیا تعداد محصولات و منابع نهاوند بیشتر از حد جمعیتی است ولی چون مدیریت نمیشود و ارزش افزوده در شهرستان وجود نداره.مردم از بیکاری و بی پولی رنج می برند.که باوجود کارخانه های این محصولات ثروت شهروندان به جیب خودشان می رود.تشکر برای پیگیری کارخانه های ارزش افزوده در نهاوند.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام