تازه های سایت

کد مطلب: 27421
29. تير 1395 - 8:15
فرماندار نهاوند بابیان اینکه هفت هزار و ۳۷۰ خانوار در ۶۱ روستای بخش خزل سکونت دارند، گفت: ۵۳ درصد واحدهای روستایی بخش «خزل» نهاوند نوسازی شده است.
به گزارش پایگاه خبری گرو، کریم حمیدوند در همایش شوراهای اسلامی و دهیاران بخش خزل بابیان اینکه دهیاران، مدیران اجرایی در روستاها هستند، اظهار داشت: نظارت برساخت و سازها و رعایت اصول بهسازی بر عهده دهداران است که با مشارکت و همکاری بنیاد مسکن انجام میشود.

وی بابیان اینکه آهنگ مهاجرت از روستاها به شهرها کم شده است، افزود: در چندسال اخیر مهاجرت از شهرها به روستاها آغازشده که این امر مدیون تلاشهای بنیاد مسکن و دیگر دستگاه‌های خدمات رسان ازجمله آب، برق، گاز و مخابرات است.

فرماندار شهرستان نهاوند بابیان اینکه برای ماندگاری روستاییان در روستاها باید به دنبال ایجاد شغل پایدار با درآمد کافی باشیم، افزود: اگر برنامه اقتصاد مقاومتی در روستاها به‌تناسب ظرفیت آن‌ها اجرا شود در آیندهای نه‌چندان دور جوان بیکاری در روستاها نخواهیم داشت.

حمیدوند به وجود بستر و شرایط مناسب ایجاد اشتغال و رونق تولید در روستاها اشاره کرد و گفت: جوانان روستایی می‌توانند با تشکیل تعاونیهای تولیدی و اقتصادی و افزایش اعضای آن از ۱۰ نفر تا ۲۰۰ نفر از مزایای تسهیلات ارزان‌قیمت بهره ببرند.

حمیدوند بابیان اینکه مقاوم‌سازی منازل روستایی و بهسازی روستاها موجب شده روستاییان رغبتی برای مهاجرت به شهرها نداشته باشند، افزود: امسال میزان تسهیلات مقاومسازی مسکن روستایی از ۱۵ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان افزایش‌یافته است.

وی بابیان اینکه ۷ هزار و ۳۸۰ خانوار در ۶۱ روستای بخش خزل سکونت دارند، افزود: تاکنون ۳ هزار و ۷۵۰ واحد مسکونی در این بخش مقاوم‌سازی شده که حدود ۵۳ درصد واحدهای روستایی این بخش را شامل می‌شود.

فرماندار نهاوند افزود: در راستای بهسازی روستاهای بخش خزل تاکنون عملیات فاز اول بهسازی در ۱۸ روستا به اتمام رسیده و در ۶ روستای دیگر عملیات بهسازی در حال انجام است.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما

پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان