تازه های سایت

کد مطلب: 26871
18. ارديبهشت 1395 - 15:14
کارشناس مسائل اجتماعی گفت: شادی و نشاط اجتماعی در کاهش آسیب‌های فردی و اجتماعی نقش دارد و یکی از نشانه‌های سلامت جامعه است.

مهرداد هوشمند در گفتگو با پایگاه خبری گرو، گفت: شادی و نشاط از مهم‌ترین و ضروری‌ترین نیازهای طبیعی آدمی است که نقش موثر و تعیین‌کننده‌ای در رسالت جسمی و روانی افراد جامعه دارد.

وی اظهار داشت: وجود شادابی و نشاط اجتماعی به‌عنوان یکی از نیازهای مهم و اساسی افراد، همواره موردتوجه اندیشمندان، صاحب‌نظران، روان‌شناسی اجتماعی و علوم تربیتی بوده است و بر اهمیت و ضرورت و تأمین این نیاز تأکید شده و آن را یکی از نشانه‌های سلامت جامعه بیان کرده‌اند.

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای نهاوند افزود: داشتن نشاط و تفریحات سالم به‌عنوان یکی از نیازهای اساسی افراد، نقش موثر و تعیین‌کننده‌ای در پویایی و شادابی جامعه داشته و به‌عنوان یکی از شاخص‌های سلامت فردی و اجتماعی موردتوجه صاحب‌نظران و اندیشمندان اجتماعی و تربیتی قرارگرفته است.

وی بیان داشت: این دلایل باعث می‌شود که بر ضرورت برنامه‌ریزی صحیح و مناسب در جهت تأمین و افزایش نشاط اجتماعی در خانواده‌ها و جامعه تأکید شود.

هوشمند گفت: افزایش شادابی و نشاط اجتماعی نقش موثری در کاهش آسیب‌های فردی و اجتماعی داشته و باعث کاهش میزان افسردگی‌ها و سرخوردگی‌های فردی و اجتماعی خواهد شد.

وی اظهار کرد: بر اساس آنچه گفته شد؛ برنامه‌ریزی مناسب توسط سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی و اجتماعی در این زمینه و ارائه راه‌کارهای مناسب و عملی جهت افزایش شادابی و تفریحات سالم لازم و ضروری است.

این کارشناس مسائل اجتماعی در پایان بیان داشت: نتایج پژوهش‌ها بیانگر آن است که هرچقدر شادابی و نشاط اجتماعی افزایش یابد، میزان آسیب‌ها و افسردگی‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام