تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 26581
27. فروردين 1395 - 15:27
رئیس دانشکده فنی حاج حشمت شهبازی نهاوند گفت: پویایی، متکی بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی و مستقل و مقاوم در مقابل تحریم‌های جهانی از مهم‌ترین ویژگی‌های برنامه اقتصاد مقاومتی است.

مهرداد هوشمند در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری گرو، گفت: دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی می‌توانند با برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی و بهره‌گیری از نظرات اساتید و صاحب‌نظران اقتصادی و اجتماعی نقش مهمی در تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

وی اظهار کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده و نقشه راه و دور نمای برنامه‌های اقتصادی جامعه ترسیم گردیده است. انتظار می‌رود مسئولان، مدیران، صاحب‌نظران و کارشناسان سازمان‌ها و دستگاه‌های اداری و اجرایی فعالان حوزه اقتصادی با ارائه ایده‌ها و نظرات علمی و کاربردی خود به رشد و تحقق برنامه‌های اقتصادی کمک نمایند.

رئیس دانشکده فنی نهاوند افزود: طرح‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواند اقتصاد کشور را در برابر آسیب‌ها و تهدیدات خارجی مقاوم‌تر سازد و مشکلات و تنگناهای ناشی از تحریم‌های قدرت‌های بزرگ علیه کشور را حل کند.

وی بیان داشت: اجرای درست برنامه‌ها و طرح‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواند نقش مهم و اساسی در توسعه جامعه ایفا کند، بنابراین ضرورت دارد مسئولان، مدیران و همه مردم در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری تلاش کنند.

هوشمند اظهار داشت: داشتن یک نظام اقتصادی پویا و مقتدر و متکی بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی مستقل و مقاوم در جهان پرتنش کنونی و عرصه‌های بین‌المللی یکی از الزامات و ضرورت‌های هر جامعه رو به رشد است؛ که این ویژگی‌ها در برنامه اقتصاد مقاومتی وجود دارد.

 

 

وی گفت: درست اجرا کردن طرح‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواند اقتصاد کشور را در برابر آسیب‌ها و تهدیدات خارجی مقاوم‌تر سازد و مشکلات و تنگناهای ناشی از تحریم‌های قدرت‌های بزرگ علیه کشور را حل کند.

رئیس دانشکده فنی شهرستان نهاوند افزود: دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی می‌توانند با ارائه و طراحی یک الگوی مناسب در زمینه اقتصاد مقاومتی و تولید علم و دانش نقش موثر و تعیین‌کننده‌ای در تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی ایفا نمایند.

وی عنوان کرد: تکیه‌بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی و بومی، اصلاح سبک زندگی مردم، اعتماد مردم نسبت به مسئولان و حمایت از تولیدات و کالاهای ایرانی و تولیدکنندگان داخلی از مهم‌ترین الزامات اجرا اقتصاد مقاومتی است.

هوشمند بیان داشت: طرح شعارهای اقتصادی در چند سال گذشته توسط مقام معظم رهبری به‌عنوان نام سال بیانگر اهمیت و ضرورت برنامه‌های اقتصادی در رشد و توسعه جامعه است که مسئولان، مدیران و کارشناسان ادارات و سازمان‌ها و دانشگاه‌ها باید با اولویت و دستور کار قرار دادن برنامه‌های اقتصادی و ارائه برنامه‌های عملیاتی، نقش مهم و محوری خود را در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی انجام دهند.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما

پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا