تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 25023
30. آذر 1394 - 9:20
رئیس آموزش‌وپرورش نهاوند گفت: سیستم گرمایشی 51 درصد کلاس‌های درس مدارس نهاوند که معادل 51 درصد کل کلاس‌های شهرستان است استانداردسازی شده است.

علیرضا تکلو در گفت‌وگو با خبرنگار سایت گرو، گفت: طرح استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس نهاوند چندین سال است که شروع‌شده است ولی در سال‌های اخیر با تخصیص اعتبارات مناسب سرعت بیشتری پیداکرده است.

 

وی اظهار کرد: این استانداردسازی به‌منظور جلوگیری از حوادث احتمالی برای دانش آموزان و استفاده بهینه از انرژی انجام می‌شود که بسیار هم موثر است.

 

رئیس آموزش‌وپرورش نهاوند افزود: بیشتر کلاس‌های استانداردسازی شده در مناطق روستایی است و سعی داریم تا پایان سال 6 آموزشگاه دیگر را استانداردسازی کنیم.

وی بیان داشت: در شهرستان نهاوند 1024 کلاس درس وجود دارد و تاکنون در 528 کلاس درس سیستم گرمایشی استاندارد نصب‌شده است و دانش آموزان از انها استفاده می‌کنند.

تکلو گفت: تعداد کل کلاس‌های استانداردسازی شده معادل 51 درصد کلاس‌های کل شهرستان نهاوند است و تعداد 496 کلاس نیز هنوز استانداردسازی نشده است که معدل 49 درصد است.

وی اظهار کرد: برای بهینه کردن سیستم‌های گرمایشی اعتباری معادل 850 میلیون تومان در نظر گرفته‌شده است که در یک مرحله 400 میلیون تومان هزینه شده است و در مرحله بعدی نیز 450 میلیون تومان تخصیصی یافته است.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش نهاوند افزود: با تلاش‌های صورت گرفته سعی می‌کنیم تا دانش آموزان نهاوندی در فصل سرد سال ازنظر سیستم‌های گرمایشی با مشکل مواجه نشوند و سوخت موردنظر مدارس تأمین شود.

وی بیان داشت: در شهرستان نهاوند بخاری نفتی غیر استاندارد نداریم و اگر هم بخاری نفتی وجود دارد از نوع کاربراتی است و سعی می‌کنیم هرچه زودتر تعداد مدارس بیشتری را به سیستم‌های گرمایشی استاندارد مجهز کنیم.

تکلو گفت: از تعداد 496 کلاسی که هنوز استانداردسازی نشده‌اند 247 کلاس بخاری نفتی کاربراتی دارند و تعداد 249 کلاس بخاری گازی دارند.

وی عنوان کرد: خوشبختانه برای فصل سرما در مدارس نهاوند ازلحاظ تأمین سوخت مشکلی نداریم و تعداد 55 مدرسه نهاوند نیز از سیستم پکیج و شوفاژ برای مدارس خود استفاده می‌کنند.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش نهاوند اظهار داشت: از مجموع 187 فضای آموزشی در نهاوند تعداد 81 فضا استانداردسازی شده است و 106 فضا هنوز استانداردسازی نشده است ولی با اعتبارات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال 95 سیستم گرمایشی همه مدارس شهرستان نهاوند استانداردسازی خواهند شد.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام