تازه های سایت

کد مطلب: 23815
28. مرداد 1394 - 9:41
معاون فرماندار نهاوند خبر داد
کاهش میزان مصرف و توزیع مواد مخدر در نهاوند
معاون فرماندار نهاوند گفت: از ابتدای امسال تاکنون میزان مصرف، توزیع و کشف مواد مخدر در شهرستان نهاوند روند کاهشی داشته است.
کاهش میزان مصرف و توزیع مواد مخدر در نهاوند

به گزارش سایت گرو، سید رضا سلامتی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان نهاوند گفت: مقوله مواد مخدر یکی از مهم‌ترین موضوعات اجتماعی امروز جامعه است که مبارزه و ریشه‌کنی این پدیده شوم باید با هماهنگی و برنامه‌ریزی همه دستگاه‌های متولی این موضوع انجام شود.

وی اظهار کرد: علاوه بر دستگاه‌های اجرایی نقش آموزش‌وپرورش و خانواده‌ها در برخورد با این معضل اجتماعی بسیار مهم است به‌طوری‌که خانواده و سیستم آموزشی می‌توانند بافرهنگ سازی و پیشگیری از اعتیاد نقش بسزایی در برخورد با پدیده اعتیاد ایفا کنند.

معاون فرماندار نهاوند افزود: طبق آمار دستگاه قضایی بیشترین جرائم به‌طور مستقیم و غیرمستقیم وابسته به مواد مخدر است؛ که این موضوع نشان‌دهنده اهمیت برخورد و پیشگیری از اعتیاد را به ما گوشزد می‌کند.

وی گفت: در شهرستان نهاوند نیز بیشترین جرائم مربوط به مواد مخدر است ولی بااین‌وجود آمار 5 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری را در زمینه مواد مخدر در شهرستان نشان می‌دهد.

سلامتی عنوان کرد: امسال تعداد زنان معتاد در شهرستان نهاوند از حیث توزیع مواد و از حیث اعتیاد به مواد مخدر کاهش‌یافته است.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از معضلات شهرستان نهاوند وجود اماکن مخروبه در سطح شهر نهاوند است؛ زیرا این اماکن به‌عنوان پاتوقی برای معتادین تبدیل‌شده است.

معاون فرماندار نهاوند بیان کرد: برای جلوگیری از بروز مشکلات اجتماعی ناشی از این اماکن لازم است که از سوی شهرداری نقاط مخروبه شناسایی و گزارش اقدامات انجام‌شده به دبیرخانه شورا ارسال شود و سپس بررسی شود.

وی افزود: خوشبختانه امسال در حوزه توزیع و مصرف مواد مخدر و کشف باند مواد مخدر روند کاهشی وجود داشته که این موضوع نشان‌دهنده تلاش‌های همه دستگاه‌ها و هوشیاری خانواده‌ها در برخورد با پدیده اعتیاد است.

سلامتی گفت: این کاهش مصرف و توزیع در شهرستان نهاوند نتیجه مجموعه‌ای از تلاش‌های صورت گرفته در سطح شهرستان است؛ ولی نهاوند در زمینه مبارزه با مواد مخدر نیازمند تلاش و کار بیشتری است.

وی در پایان اظهار داشت: بیشترین کشفیات مواد مخدر در نهاوند از نوع تریاک بوده است به‌طوری‌که در سال جاری 73 کیلوگرم تریاک، 48 گرم هروئین و 370 گرم سایر مواد مخدر کشف‌شده و 130 نفر نیز دراین‌ارتباط دستگیرشده‌اند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام