تازه های سایت

کد مطلب: 21348
17. شهريور 1393 - 23:28
کشتی‌گیر وزن 125 کیلوگرم با شکست مقابل حریفی از ترکیه به مدال نقره مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان دست یافت. وی که در مرحله نیمه نهایی گاتسالوف را شکست داده بود، در بازی فینال نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و در نهایت از کسب مدال طلای جهان محروم شد.

به گزارش پایگاه خبری گرو به نقل از مهر، در آخرین کشتی از روز نخست رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان، امشب دوشنبه کمیل قاسمی در وزن 125 کیلوگرم برابر "طاها اکگول" از ترکیه تن به شکست داد و به مدال نقره رسید.

در این رقابت کمیل قاسمی تایم نخست را با نتیجه 2 بر صفر به حریفش واگذار کرد اما تایم دوم را با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید اما در نهایت با نتیجه 4 بر 3 به حریف ترک خود باخت تا از رسیدن به مدال طلا باز ماند. قاسمی اگر به مدال طلا می‌رسید، بعد از علیرضا سلیمانی می‌توانست دومین مدال طلای تاریخ ایران در سنگین وزن را بدست آورد ولی این اتفاق رخ نداد.

قاسمی در دور نخست با نتیجه 4 بر صفر از سد "الکساندر خوتسیانویسکی" دارنده مدال برنز اروپا از اوکراین گذشت. وی در دور بعد با نتیجه 7 بر 2 "ژو دنگ" نفر سوم آسیا از چین را شکست داد. قاسمی در مرحله يك‌چهارم مقابل "قربان قربان‌اف" از ازبکستان با نتیجه 7 بر صفر به پیروزی رسید. این کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 5 بر 4 حاجی "مراد گاتسالوف" قهرمان نامدار جهان از روسیه را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

پیش از وی، حسن رحیمی در وزن 57 کیلوگرم و محمدحسین محمدیان در وزن 86 کیلوگرم به مدال برنز این مسابقات دست یافته بودند.

دیدگاه شما