تازه های سایت

کد مطلب: 21337
17. شهريور 1393 - 10:35
سرآب فارسبان نهاوند در جنوب غربی نهاوند سالانه هزاران گردشگر را به خود جلب می کند.

DSC03121

به گزارش پایگاه خبری گرو، نهاوند را شهر سرآب‌ها می‌نامند چرا كه چندین سرآب با چشمه‌های مختلف و جوشان در این منطقه وجود دارد كه به عنوان گردشگاه و تفریحگاه شناخته می‌شود.

‌از مهم‌ترین سرآب‌های این منطقه می‌توان سرآب گیان نهاوند، سرآب گاماسیاب، سرآب كنگاور كهنه، سرآب ملوسان و سرآب فارسبان را نام برد كه به معرفی سراب فارسبان می پردازیم تا به شما در شناخت مكان‌های دیدنی و تفریحی این شهر كمك كرده باشیم.

 در ۳۲ کیلومتری جنوب غربی نهاوند در انتهای روستای کمالوند و ورودی روستای دولت آباد بر روی تابلوی بی روحی نوشته شده است سراب فارسبان؛

عناصر طبیعی چون چشمه،كوهستان،فضای سبز و انبوه درختان، زیبایی مضاعفی به طبیعت بكر این منطقه بخشیده كه عقل را به حیرت وا داشته و آدمی با دیدن این همه زیبایی در برابر خالق یكتا به خاك افتاده و سجده شكر بر جای می آورد.

DSC03129

سراب فارسبان با توجه به زیبایی هایی که دارد یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان نهاوند محسوب می شود که در تابستان امسال نیز یکی از پر بازدید ترین سراب های شهرستان بود.

سراب فارسبان نهاوند، مأمن درخت گردوي 600 ساله

وجود درخت گردوی کهنسالي با حدود 600 سال قدمت در اين سراب یکی دیگر از جاذبه های طبیعی سراب فارسبان است.

قطر اين درخت 5متر، ارتفاع شاخه های آن 60 متر و شعاع شاخه ها و سايبان آن حدود 700متر مربع است که در نوع خود در جهان نمونه است.

یکی از اهالی روستا به ما گفت: در چند سال گذشته كشاورزان روستا پس از يك سال كار و تلاش يا به قول خودشان زماني كه سر خرمن‌شان جمع مي‌شد براي شكرگزاري به سراب مي‌رفتند و به اين دليل اين مكان را انتخاب مي‌كردند كه برايشان قداست و احترام خاصي داشت، اما حالا با بی توجهی مسئولان سراب در معرض نابوی است.

روستای فارسبان دارای مردمانی مهمان دوست و خونگرم و با اصالت می باشد که خداوند نیز به پشتوانه نیک خلقی این مردمان نعمت های مختلفی ازقبیل آب فراوان-زمین های کشاورزی مناسب و مکان های تفریحی بسیار دیدنی به آنها ارزانی داشته است.

DSC03121DSC03123DSC03124DSC03129DSC03137

دیدگاه شما