تازه های سایت

کد مطلب: 19795
5. تير 1393 - 8:45
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نهاوند گفت: ۱۸۰نفر ازروحانیون درماه مبارک رمضان به مناطق مختلف شهری و روستایی اعزام میشوند.

5w3da30h

 حجت‌الاسلام حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری گرو ، گفت: در راستای گرامیداشت ماه مبارک رمضان براساس مصوبه شورای تبلیغ و رصد فرهنگی مناطق مختلف شهری و روستایی، ۱۸۰نفر از مبلغین مذهبی به مساجد شهرستان نهاوند اعزام خواهند شد.

گروسی افزود: علاوه بر روحانیون ۲۵نفر از مبلغات نیز جهت بیان احکام و مسائل شرعی به مساجد و هیئات مذهبی اعزام می شوند.

وی با اشاره به اثرگذاری فعالیت‌های دینی و تقویت باورهای دینی در جامعه اسلامی ادامه داد: ما باید توانمندی خودمان را افزایش داده و ارتباطمان را با مردم وسیع‌تر و عمیق‌تر کرده تا بتوانیم تأثیر بیشتری نسبت به گذشته در ترویج فرهنگ دینی در جامعه داشته باشیم.

وی گفت: اوج فعالیت‌‌های سازمان تبلیغات اسلامی در عرصه روحانیان و مبلغان است و باید شبکه‌های اجتماعی مرتبط با این سازمان را به این نقطه مهم و اساسی دینی وصل کنیم.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نهاوند تصریح کرد: تعدادی از مبلغان دینی این شهرستان از روحانیون بومی یا طرح هجرت و مستقر و بقیه نیز از مبلغان اعزامی حوزه‌های علمیه تأمین می‌شوند.

وی با اشاره به اهمیت نقش روحانیون در زندگی فردی و اجتماعی افزود: معاشرت و ارتباط روحانی با مردم در ارتقای فرهنگ دینی، زندگی اجتماعی، ایجاد و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و دینی تأثیر شگرفی دارد.

گروسی افزود: فعالیت های تبلیغی مبلغان اگر با مخاطب شناسی همراه باشد، موجب می‌شود مردم با وظایف و محدوده احکام شرعی بهتر آشنا شوند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نهاوند بیان داشت: فعالیت مبلغین اعزامی از ۸تیرماه آغاز خواهدشد و تا ۹مردادماه در مناطق مختلف ادامه خواهد داشت.

وی گفت: اقامه نمازجماعت درمساجد، بیان احکام، مشاوره، برگزاری کلاس های قرآنی و تفسیر، نشست های اعتقادی و معرفتی از جمله محور فعالیت تبلیغی روحانیون اعزامی درماه مبارک رمضان است.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام