تازه های سایت

کد مطلب: 19740
1. تير 1393 - 9:10
سرپرست تبلیغات اسلامی نهاوند گفت: 230 مسجد شهرستان نهاوند در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان غبار روبی می شوند.

خبرگزاری فارس: غبارروبی و عطرافشانی مساجد کهگیلویه برای استقبال از رمضان

حجت‌الاسلام حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری گرو ، گفت: مساجد به‌عنوان مهمترین پایگاه های فرهنگی در جهت مقابله با هجمه  نرم  دشمن هستند که تقویت بعد فرهنگی مساجد می تواند در جهت جذب نسل جوان و نوجوان به سمت وسوی برنامه های مذهبی موثر باشد.

گروسی ماه رمضان را فرصت خودسازی انسان، گریز از خویشتن و التجاء به پروردگار خواند و افزود: مساجد در ماه رمضان شوق و ذوق نمازگزاران را برای حضور بیشتر می‌کند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی نهاوند تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن ماه نزول قرآن، طبق آیین هر ساله، مساجد را با غبارروبی و عطرافشانی برای حضور نمازگزاران و بهره‌بردن از این مکان مقدس آماده می‌کنیم.

وی با اشاره به درپیش رو بودن هفته نکو داشت مساجد گفت: براساس هماهنگی های انجام شده با ائمه جماعات، هیئت امنای مساجد، بخشداران و هیئات مذهبی در هفته نکوداشت مساجد و در آستانه ماه مبارک رمضان ۲۳۰مسجد شهری و روستائی در نقاط مختلف شهرستان نهاوند غبارروبی خواهند شد.

گروسی گفت: در مسجد، شور و عبادت خالص با نشاط زندگی پاک و خردمندانه و سالم در هم می‌آمیزد لذا لازم است تا با اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارتقای این برنامه‌ها در جذب بیشتر نوجوانان و جوانان به این مکان مقدس تلاش بیشتری شود.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهاوند اضافه کرد: علاوه بر مساجد حسینیه ها و سایر اماکن مذهبی نیز با محوریت مردم غبار روبی خواهند شد.

حجت‌الاسلام گروسی گفت: غبارروبی مساجد در شهرهای برزول، گیان، نهاوند و فیروزان با حضور مسولان ادارات و نهادهای دولتی انجام خواهدشد.

گفتنی است دهه آخر ماه شعبان، از تاریخ 28 خردادماه تا 6 تیرماه به عنوان «دهه تکریم و غبارروبی مساجد» نامگذاری شده است.

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام