تازه های سایت

کد مطلب: 16151
20. دى 1392 - 12:47

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن در سه حوزه ی اعتقادی ،اخلاقی و سیاسی جنگ تمام عیاری را بر ضد جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته است .

به گزارش پایگاه خبری گرو، ایت الله سید احمد خاتمی در همایش تجلیل از 313 فعال فرهنگی شهرستان نهاوند گفت: فرهنگ اساس انقلاب اسلامی است و امروز دشمن هم بر روی بحث فرهنگ متمرکز شده است .

امام جمعه موقت تهران گفت: امروز ما یک مصاف تمام عیار فرهنگی با مستکبران داریم زیرا دوران بمب و موشک و دوره وحشی گریهایی که در استعمارقدیم استکباریان داشتند گذشته و دشمنان انقلاب با تمام وجود درعرصه فرهنگی حاضر شده اند.

وی گفت : بودجه اصلی دولت استکباری آمریکا برای مقابله با کشورهای اسلامی صرف کار در فضای مجازی شده است و آنها به وسیله شبکه های ماهواره ای و اینترنتی به صورت مدام ، وسیع و گسترده کار می کنند و به این کار امید بسته اند

چون با کارهای ضد ارزشی فرهنگی می توان ملت و یک کشور را به استحاله و نابودی کشاند و دولت آن کشور را ساقط کرد.

وی گفت:دشمنان انقلاب در سه حوزه اعتقادی ،اخلاقی و سیاسی شدیدا مشغول فعالیت و برنامه ریزی هستند و هدفشان این است که مردم را از نظام و انقلاب دور نگهدارند .

وی دربحث حوزه ی اعتقادی گفت: اعتقادات اصل و اساس است وعلت اینکه دشمن در عرصه ی اعتقادات به شدت فعالیت می کند این است که اگر اعتقاد یک ملتی را گرفتند دراصل هویت این ملت را می گیرند و با دارا بودن سایت های اختصاصی دائم شبهه باران اعتقادی می کنند که اگر شبهه افکنان فرهنگی آزاد باشند حوزه ای را اشغال می کنند.

وی افزود: امروز دشمن اولین کاری که کرده این است که در عرصه اعتقادی وارد شده و با شبهه افکنی به دنبال آن است بسیاری از اعتقادات ما را مانند بحث مهدویت،توحید ،نبوت و امامت زیر سوال ببرد که این ترفند در افرادی که سرمایه دینی محکمی ندارند موثر افتاده است.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: در حوزه اخلاقی آنها به وسیله ی شبکه های ماهواره ای در پی تئوریزه کردن فساد هستند زیرا وقتی فساد تئوریزه شد مرتکبان فساد دیگر احساس جرم نمیکند و این خطرناک است و این بدحجابی های جدید که در جامعه مشاهده می کنیم از این فعالیت های انان سرچشمه می گیرد .

آیت الله خاتمی گفت : درحوزه ی سیاسی که دشمن  هم بر آن متمرکز شده هدف آنان جداکردن مردم از نظام و انقلاب است و می خواهند بین آنها با حکومت فاصله ایجاد نمایند که البته تا کنون تیرشان به سنگ خورده و از این به بعد با حضور مردم در صحنه نیز این ترفند ناکام خواهند ماند .

وی گفت :اگر می خواهیم که کارهای فرهنگی ما اثر داشته باشد باید اول از خود مان شروع کنیم و مداحان ، روحانیون ، هیئت های مذهبی و تمام فعالان مباحث فرهنگی باید مراقب و مواظب زندگی خود باشند که با رفتار خود به دین ضربه نزنندزیرا اینها منصوب به شخص خودشان نیستند و رفتارشان به پای مذهب و دین نوشته می شود لذا باید حرمت جایگاه خود را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه جریانی که با ولایت شکل می گیرد جریان سالمی است گفت: هر جریان فرهنگی که با ولایت زاویه و فاصله داشته باشد ، جریان سالمی نخواهد بود و جریان سالمفرهنگی همان جریانی است که مقام معظم رهبری ترسیم فرمودند.

دیدگاه شما