تازه های سایت

کد مطلب: 22216
29. مهر 1393 - 10:11
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نهاوند از کشف 257 عدد سکه و ظروف عتیقه در نهاوند خبرداد.

1

سرهنگ محسن اقبالیان در گفت و گو با خبرنگار سایت گرو، گفت: دو باند بزرگ قاچاق آثار تاریخی و فرهنگی در نهاوند منهدم و تعداد 257 قلم انواع عتیقه‌جات از آنها کشف و ضبط شد.

وی گفت: این اشیا مربوط به دوره اسلامی، هخامنشی و معاصر است که شامل گردنبند، مجسمه حیوانات، بازوبند، سکه‌های نقره و مفرغ و اشیایی از قبیل شمشیر، سندان، مغار، مهره و پلاک است که در دشت نهاوند کشف شد.

فرمانده نیروی انتظامی نهاوند اظهار کرد: ماموران اداره آگاهی نهاوند و مبارزه با قاچاق کالا و اشیا تاریخی پس از یک سال کار تجسسی و اطلاعاتی موفق شدند در یک معامله سوری دونفر قاچاقچی را که قصد فروش این اشیا و سکه ها را داشتند شناسایی و دستگیر کنند.

وی گفت: در بازرسی از منزل این افراد، چند قطعه سنگ عتیقه قدیمی، گردنبند یاقوتی طلا،178 عدد انواع سکه کوچک و بزرگ دورهای هخامنشیان، ساسانیان و ماقبل از آن تعداد زیادی ظروف شامل گلدان ،حیوانات مفرغی خلخال مفرغی که در مجموع 257 عدد بود کشف گردید.

اقبالیان اظهار کرد: چند عدد اشکال حیوانان و انسان، ابزار کار مانند چاقو و سنگ، یک رشته گردنبند یاقوتی و طلا، از دیگر اشیا و عتیقه جات کشف شده قدیمی و تاریخی در نهاوند است.

وی با اشاره به ارزش ریالی بالای این اشیا گفت: با توجه به نظر کارشناسان میراث فرهنگی، قرار است به زودی قیمت ریالی این اشیا اعلام شود.

انتهای پیام/

اشیا عتیقه کشف شده از قاچاقچیان

2314

دیدگاه شما

پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس