تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 22119
24. مهر 1393 - 9:45
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهاوند از برگزاری کنگره بزرگداشت عالمان نهاوندی، آیت الله حاج شیخ عزیز الله علیمرادیان و آیت الله حاج شیخ محمد ولی حیدری در روز اول ماه محرم خبر داد.

حجت‌الاسلام حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار سایت گرو، اظهارداشت: به منظور تبیین شخصیت این دو عالم فرزانه نهاوندی به نسل جوان و نوجوان و در راستای تجلیل و تکریم از مقام عالی روحانیون، کنگره ملی گرامیداشت شیخ عزیزالله علیمرادیان و آیت‌الله محمدولی حیدری روز اول ماه محرم در شهر نهاوند برگزار می‌شود.

وی گفت: فراخوان مقاله توسط کمیته علمی کنگره با عناوین "بررسی روند توسعه علمی و مذهبی نهاوند در سده اخیر"، "نقش عالمان دینی در هدایت فکری و فرهنگی مردمان غرب کشور در سده اخیر"، "بررسی سیره علمی و عملی هردوعالم با استناد به تالیفات و نظرات آنان و بررسی و تاثیر باقیات الصالحات درحیات و ممات هردوعالم فرزانه" برای ارائه به کمیته داوران تعیین شده است.

سرپرست تبلیغات اسلامی شهرستان نهاوند برگزاری این همایش ها را الگوی مثبت جامعه برای نشان دادن راه درست و اسلامی به جوانان عنوان کرد و افزود: در جامعه یک عالم عامل حتما می تواند در ابعاد مختلف از رشد خوبی برخوردار باشد و مسیر آنان نیز مسیر موجه و قابل قبولی است لذا می توان جوانان را به مسیر طی شده توسط آنان هدایت کرد.

وی بیان داشت: خدمات برجسته مذهبی و اجتماعی این دو شخصیت والای مذهبی در شهرستان نهاوند و روستاهای اطراف آن بر مردم شهر نهاوند و تاریخ آن پوشیده نیست بنابراین وظیفه داریم تا گنجینه‌های گرانقدر کشور و عالمان برجسته را به مردم معرفی کنیم.

حجت‌الاسلام گروسی گفت: بررسی و تأثیر باقیات الصالحات در حیات و ممات هر دو عالم، بررسی خطب، مواعظ و ارشادات هر دو عالم فرزانه(محورهای اساسی) و بررسی اقتصاد درون‌زای نهاوند در سده اخیر(اقتصاد مقاومتی) از دیگر محورهای این کنگره است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین