تازه های سایت

کد مطلب: 19850
8. تير 1393 - 13:21
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش نهاوند گفت: سه طرح فنی، مهندسی دانش آموزان نهاوند به مرحله کشوری جشنواره خوارزمی راه یافت.

جشنواره خوارزمی

به گزارش پایگاه خبری گرو ، محمد حسین دارایی گفت: این طرحها شامل ساخت تابلو هوشمند تشخیص آلودگی صوتی و سیستم کنترل سرعت می باشند که پس از شرکت در مرحله استانی موفق به کسب امتیاز شده و به مرحله کشوری راه پیدا کرده اند .

دارایی بیان کرد: این طرحها مربوط به سه تن از دانش آموزان دختر این شهرستان می باشند که در گروهای فنی و مهندسی طرحهای خود را ارائه نموده اند .

وی افزود: علاوه بر این شش طرح دیگر ساخته شده دانش آموزان این شهرستان در زمینه های فنی و مهندسی ،کامپیوتر ،برق و علوم انسانی موفق شدند در مرحله استانی پذیرفته شوند .

دارایی با بیان اینکه دانش آموزان این شهرستان استقبال خوبی را از جشنواره سال گذشته به عمل آوردند افزود: در جشنواره سال گذشته خوارزمی 150 نفر از دانش آموزان دوره متوسطه با ارائه طرحهای خود در بخشهای فنی مهندسی و علوم انسانی در مرحله شهرستانی شرکت نمودند که 9 نفر آنها به مرحله استانی و سه نفر وارد مرحله کشوری شد.

وی افزود: همچنین یکی از دانش آموزان این شهرستان در المپیاد نانو موفق به راهیابی به مرحله کشوری شد که مرحله نهایی این مسابقات در شهریور ماه سال جاری در تهران برگزار می شود .

معاون آموزش متوسطه نهاوند با بیان اهداف برگزاری این جشنواره گفت: هدف از برگزاری این جشنواره تقویت روح بررسی، تتبع و ابتکار در تمام زمینه‌های علمی، فنی، فرهنگی و اسلامی و شناسایی استعدادهای دانش آموزی در این زمینه است.

قابل ذکر است که جشنواره جوان خوارزمی همه ساله با هدف حمایت و پشتیبانی از مخترعان، مبتکران و محققان داخلی واستفاده از استعدادهای بالقوه کشوردر بخش دانش آموزی برگزار می شود که در سال 92 شانزدهمین دوره این مسابقات برگزار شد.

دیدگاه شما