تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 27634
8. شهريور 1395 - 15:10
مراسم هفته دولت در شهرستان نهاوند با خط‌ ونشان استاندار همدان برای کسانی که قصد تخریب و دخالت در امور اجرایی را دارند برگزار شد و با حمله فرماندار نهاوند به دولت سابق و بیان صحبتی از حسام‌الدین آشنا ادامه یافت.

به گزارش پایگاه خبری گرو، مراسم افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های هفته دولت با حضور نیکبخت استاندار همدان و جمعی از مسئولان استانی و محلی در شهرستان نهاوند برگزار شد و چندین طرح عمرانی و خدماتی به بهره‌برداری رسید.

در مراسم افتتاح طرح بهسازی روستای قلعه قباد نهاوند محمدناصر نیکبخت استاندار همدان پس از افتتاح طرح به پشت تریبون رفت و از اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و رئیس نهاوندی آن تقدیر کرد و گفت: که غیرازاین هم از این نهاد و ریاست آن انتظار نداشتم و اقدامات خوبی در سطح استان انجام‌شده است.

در ادامه استاندار همدان با اشاره به وظایف قوای سه‌گانه گفت: قوا تقسیم‌کار دارند و خوشبختانه قوه مجریه موظف است برای مردم کار کند و قوه مقننه وظیفه قانون گذاری و قوه قضاییه هم وظیفه خودش را دارد.

وی اظهار داشت: نظارت‌هایی هم باید باشد از سوی مجلس و نهادهای دیگر، ولی پاسخگوی مردم قوه مجریه است و سایر قوا در اجرا نه پاسخگو هستند نه زحمتی برایشان می‌خواهیم ایجاد کنیم ولی از همه امکانات آن‌ها استفاده می‌کنیم.

استاندار همدان افزود: در حال حاضر هماهنگی خوبی بین اکثر نمایندگان و دولت وجود دارد و اگر خدایی نخواسته نمایندگانی که البته در استان همدان پیدا نمی‌شوند قصد تخریب دولت را داشته باشند قطعاً خواست مجلس، رئیس مجلس و خواست رهبر انقلاب نیست.

بنده به‌عنوان مقام عالی استان قصد ایجاد حاشیه و اختلاف و قصد توجه به اختلاف را ندارم ولی اجازه هم نمی‌دهم در کار اجرا کسی به‌گونه‌ای دخالت کند که کار مردم آسیب ببیند.

بعد از افتتاح این طرح استاندار همدان برای سخنرانی به جمع مردم در کانون شهید باهنر رفت و با مقایسه آماری وضعیت دولت‌های قبل گفت: در دولت نهم و دهم نرخ رشد اقتصادی به منفی 6/8 درصد رسید و تورم به بالای 40 درصد رسید و در هر مرحله نفت ما را کمتر خریداری می‌کردند و به 800 هزار بشکه رسید.

وی بابیان اینکه 38 هزار میلیارد تومان دولت به بانک مرکزی بدهکار بود؛ اظهار داشت: در دولت سابق 400 هزار میلیارد تومان کلنگ زنی بدون پشتوانه انجام شد که هنوز هم باقی‌مانده‌اند.

نیکبخت با اشاره به برجام گفت: اگر برجام نبود به وضعیتی نفت در برابر غذا می‌رسیدیم ولی برجام قطعنامه‌های پشت سر هم را از بین برد و الآن فروش نفت ما به بیش از 2 میلیون و 800 هزار بشکه رسیده است.

 

*** امام‌جمعه نهاوند فصل الخطاب مشکلات شهرستان است

اما بخش اصلی سخنان استاندار مربوط شد به اتفاقت اخیر در استان همدان که نیکبخت در این مورد گفت: در کل استان ما به حمایت همه روحانیون نیازمند هستیم و بارها به فرماندار نهاوند گفته‌ام محور وفاق، همدلی وحدت در شهرستان نهاوند باید امام‌جمعه باشد و حجت‌الاسلام مغیثی باید فصل الخطاب همه مشکلات شهرستان نهاوند باشد.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها و نهادهای کشور اهم از قوه قضائیه، مجریه و مقننه یک خانواده هستیم که تقسیم‌کار کرده‌ایم و در قانون اساسی تقسیم‌کار شده است و شرح وظایف قوه سه‌گانه مشخص‌شده است.

نیکبخت با طرح این سؤال که اگر مشکلی در کارهای اجرایی پیش بیاید از من و فرماندار سؤال می‌شود یا از دیگری افزود: قطعاً ما باید پاسخگو باشیم، پس وقتی ما باید پاسخگو باشیم باید در کار وظیفه خود مستقل باشیم تا کارها را درست انجام دهیم.

 

930788

 

وی گفت: گذشت دورانی که بین مجلس، قوه مجریه و قضائیه بگیروببند، اختلاف و چنگ‌اندازی به‌صورت هم بود، اکنون هر سه قوه برادرانه از هم حمایت می‌کند و خوشبختانه اکنون یک وفاق و همدلی در کشور حاکم شده است چون همه می‌دانند اگر اختلافی باشد مردم ضرر می‌کنند.

استاندار همدان به لطف خدا مجلس امروز مجلس بسیار عاقلی است و اکثر نمایندگان بالای ۹۹ درصد آن‌ها همه آدم‌های منصفی هستند که خدمت برای مردم موردنظر آن‌ها است و می‌دانند با اختلاف هیچ خدمتی برای مردم ارائه نمی‌شود اما در عوض با دوستی برادری و تقسیم‌کار وظایف می‌توان برای مردم کاری انجام داد.

نیکبخت اظهار داشت: نمایندگان استان همدان همه خوب‌اند، مخصوصاً نماینده مردم نهاوند که خود در اجرا بوده و کار اجرایی کرده است مگر آن زمان ایشان به کسی اجازه می‌داد در کار اجرایی دخالت کند، قطعاً به هیچ‌کس اجازه نمی‌داد اما اعلام می‌کرد پاسخ می‌دهم، ما باید پاسخگو باشیم و نظارت مجلس و قوه قضائیه روی چشم، مجلس قوه مجریه و حتی قوه قضائیه هر سه خدمتگزار مردم‌اند و افتخار ما این است ولی‌نعمت همه ما مردم هستند.

 

*** قصد تغییر مدیران در شهرستان‌ها را ندارم مگر به‌ضرورت

وی افزود: پس همه ما باهم باید برای مردم کارکنیم برحسب شرح وظایف و تعیین حدود اختیارات که با توجه به قانون اساسی برای ما تکلیف شده است غیرازاین باشد نه اجازه داده می‌شود و نه ما می‌توانیم پاسخگو باشیم.

استاندار همدان با تأکید بر دری از اختلاف گفت: یکی از جاهای که بیشترین ضربه را در کشور از اختلافات خورده نهاوند است و اختلاف همیشه به نهاوند آسیب‌زده است.

وی عنوان کرد: من قصد اینکه بخواهم اختلافی بروز کند ندارم، قصد اینکه بگذارم حاشیه تشدید شود ندارم، ولی به کسی هم اجازه نمی‌دهم بخواهد اختلاف انگیزی کند.

نیکبخت خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی گفت: به مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌گویم اجازه نمی‌دهم هیچ مدیری در سطح شهرستان تغییر کند، همه شما باید به خدمت و انجام کارهای خود ادامه دهید مگر بنا به ضرورتی که فرماندار و یا امام‌جمعه به من بگویند وجود این آقا برای این شهرستان مضر است و نمی‌تواند کار کند.

وی افزود: در سال پایانی دولت من قصد تغییر مدیران دولتی در شهرستان نهاوند را ندارم دلگرم باشید و به کارتان ادامه دهید، محکم هم کارکنید سال پایانی دولت است و از دی‌ماه انتخابات استارت خواهد خورد، پس ما چگونه می‌توانیم این چندماهه همش دنبال تغییر باشیم این باشد آن نباشد این برود و آن بیاید.

 

 

استاندار همدان گفت: فرماندار و بخشداران بچسبید به کار مردم با رعایت تمام جوانب کار، احترام نماینده مردم برای شما باید محرز باشد عزت و احترام نماینده مردم برای من و شما تکلیف است، نهایت احترام و همراهی را با نماینده داشته باشید هرکجا لازم است از موقعیت نماینده استفاده کنید تا به کمک بیاید، از حمایت امام‌جمعه نهاوند و دیگر ائمه جمعه شهرستان استفاده کنید و ما باید افتخار کنیم که نوکر مردم هستیم ولی اجازه نمی‌دهیم دولت تخریب شود، همه عزت و احترام را تا جای بگذارید که تخریب دولت مدنظر نباشد.

وی ادامه داد: ما باید باهم همکاری و هم‌افزایی داشته باشیم تا به مردم خدمت کنیم هیچ راه دیگری نداریم هرکسی چه خواسته و چه ناخواسته اختلاف انگیزی کند به این مردم و نظام و اسلام خیانت می‌کند اگر استاندار هم حاشیه درست کرد به من بگوید شدید هم بگوید.

 

*** خرابه‌ای مین‌گذاری شده تحویل این دولت شد

قبل از سخنان استاندار همدان کریم حمیدوند فرماندار نهاوند نیز با مقایسه نحوه اداره کشور در دولت‌های بعد از انقلاب به دولت‌های نهم و دهم اشاره کرد و گفت: دولت‌هایی بودند که شرایط مساعدتری برای کار داشتند اینجا باید انتقادهای منصفانه و دلسوزانه را بپذیریم، بعضی دولت‌ها صندوق ذخیره ارزی کشور را پر تحویل گرفتند اما سؤال این است آیا صندوق ذخیره ارزی را به همان صورت که بود تحویل دادند و یا مبلغی به ذخیره آن افزودند.

وی اظهار داشت: ما می‌بینیم در دولت‌های نهم و دهم این‌گونه عمل نشد نه‌تنها صندوق ذخیره ارزی را حفظ نکردند و به آن اضافه نکردند بلکه آن را منحل کردند تا نظارت‌ها و راهکارهای قانونی برای ریخت‌وپاش‌ها فراهم شود.

حمیدوند بیان داشت: از طرف دیگر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور هم که درواقع مغز متفکر و برنامه‌ریز کشور در طرح‌های عمرانی، پروژه‌ها و تخصیص اعتبارات لازم برای پروژه‌ها بدون در نظر گرفتن رابطه بازی و صرفاً با در نظر گرفتن فاکتورهای لازم بود را منحل کردند.

فرماندار نهاوند افزود: حسام‌الدین آشنا مشاور عالی رئیس‌جمهور و داماد آیت‌الله دری نجف‌آبادی که حداقل در ۹ استان بسیار بزرگ و استراتژیک کشور مدیرکل اطلاعات بوده است گفت: خرابه‌ای تحویل این دولت شده است که مین‌گذاری شده، برخی سیاست‌های غلط اجرایی شده است که جمع‌وجور کردن هرکدام یک بمب و مین هست.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه‌ها

با سلام و احترام خدمت یکایک خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تبریک هفته دولت به همه دولت مردان . برخود لازم دانستم به چند نکته کوتاه در سخنان استاندار محترم و فرماندار محترم شهرستان که در این هفته که باید دست آورد های دولت و فعالیت های حوزه کاری خودشان را به مردم نشان دهند؛ گویا کاری جز تخریب دولت گذشته را در این هفته نداشتند اشاره شود. 1-چرا قبل از سخنرانی در این چنین مجامعی از مردم که خوداز هر آمار و ارقامی که شما ارائه می دهید بهتر می دانند؛ نظر خواهی نمی کنید تا مجبور نشوید ناتوانی ها را به قبل انتقال دهید ؟ 2-در دولت گذشته درست است نرخ تورم بالا رفت ولی خدا وکیلی نرخ بیکاری بسیار اندک بودو کسب کار رونق داشت و شما نمی توانید منکر تعطیلی کارخانه هایی با بیش از 80 سال سابقه و چندین هزار کارگر که به تعطیلی کشیده شدند؛ باشید. 4-بنده به عنوان یک شهروند قصد تخریب این دولت محترم را ندارم زیرا تخریب هر دولتی در بتن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تخریب نظام است و ممکن است افراد ناصالحی نیز در این بین باشند. با آرزوی توفیق روزافزون و سلامتی برای همه شما والسلام 3-

دیدگاه شما