تازه های سایت

کد مطلب: 47831
24. مهر 1400 - 8:36
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در تازه ترین گزافه گویی خود مدعی شده که ایران به ارمنستان برای قاچاق مواد مخدر به اروپا کمک می کند!

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان که این روزها می کوشد به هر قیمتی اشتباه خود را در باز کردن پای رژیم صهیونیستی به منطقه انکار کند؛ این بار در ادعایی جدید گفته است که باکو مسیر ترانزیت مواد مخدر از ایران به ارمنستان و از آنجا به اروپا را مسدود کرده است.

وی که در نشست مجازی سران کشورهای مستقل مشترک المنافع صحبت می کرد؛ در ادامه ادعاهای خود افزود: پس از آنکه بعد از ۳۰ سال کنترل ۱۳۰ کیلومتر از اراضی همجوار با ایران را (از ارمنستان) پس گرفتیم؛ موفق به سد کردن مسیر قاچاق مواد مخدر شدیم که از ایران به ارمنستان و از آنجا به اروپا می رسید و از منطقه «جبرائیل» جمهوری آذربایجان هم رد می شد.

علی اف در ادامه گزافه گویی های خود افزود: حجم هروئینی که در دیگر مناطق مرزی آذربایجان-ایران توقیف کردیم در مقایسه با سال قبل دو برابر شده که این نشان می دهد طی ۳۰ سال گذشته، ارمنستان و ایران در همکاری با یکدیگر از اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان برای قاچاق مواد مخدر به اروپا استفاده می کردند.

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان نیز با رد تمامی ادعاهای علی اف، گفت: تاکید می کنم که ما به‌ طور بسیار تنگاتنگ با نهادهای انتظامی ایران همکاری کرده و به شکل بسیار موثری با قاچاق مواد مخدر مبارزه می کنیم.

وی افزود: من همچنین می توانم ارقامی را ارائه کنم که خنثی کردن موارد قاچاق مواد مخدر و میزان کشف و ضبط مواد مخدر را نشان می دهند. حجم مواد مخدر کشف شده سه تا چهار برابر و حتی بیشتر شده است واین نشان می دهد که نیروهای انتظامی ایران و ارمنستان همکاری تنگاتنگی داشته و به طور موثری با قاچاق مواد مخدر مبارزه می کنند.

ایران بارها به جمهوری آذربایجان هشدار داده که نسبت به نیات سوء رژیم صهیونیستی هوشیار باشد و اینکه حضور نیروهای ثالث را در مناطق مرزی خود برنمی تابد. از سوی دیگر، جمهوری آذربایجان به فکر تصاحب بخشی از منطقه مرزی ایران-ارمنستان است تا به این ترتیب، مسیر اتصال خود به جمهوری نخجوان و ترکیه را هموار کند حال آنکه این مسئله به قیمت از دست رفتن مرز ایران-ارمنستان تمام می شود.

منبع: مهر

دیدگاه شما