تازه های سایت

پربیننده ها

کد مطلب: 38452
2. شهريور 1398 - 8:20
فیلم «رستاخیز» که با موضوع عاشورا و امام حسین (ع) ساخته شده، همچنان در بلاتکلیفی اکران قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری  تحلیلی گرو به نقل از خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، ماه محرم نزدیک است و دوباره نقد به تولید نشدن فیلم‌هایی با محتوای این ایام و بی توجهی مسئولان را می‌بینیم؛ وزارت ارشاد که متولی اصلی تولید نکردن چنین فیلم‌هایی است، کناره گیری کرده و به سمت دیگری یعنی تولید حداکثری فیلم‌های کمدی و ضعیف چشم دوخته است. اما وقتی به فیلم‌های حمایت شونده و عملکرد این وزارتخانه نگاه می‌کنیم می‌بینیم که به راحتی می‌توان فیلم‌های عاشورایی ساخت، ولی انگار خبری نیست.

فیلمی با نام «رستاخیز» که با تولید دشوار و طولانی مدت ساخته شد، از وزارت ارشاد مجوز نمایش گرفت و ۲۴ تیر ۹۴ اکران شد اما چند ساعت پس از اکران توقیف شد.

حدود چهار سال از این توقیف می‌گذرد و کماکان اکرانش در بلاتکلیفی است؛ فیلم بیش از ده دقیقه کوتاه شد اما هنوز برخی از علما مخالف اکران «رستاخیز» هستند.

وزارت ارشاد کماکان می‌گوید مجوز بدهند و اکرانش از لحاظ ما بلامانع است اما هنوز خبری نیست. بهتر است زودتر مسئولان سینمایی با قاطعیت تکلیف این فیلم را مشخص کنند و پرونده فیلم بسته شود تا هر بار با نزدیک شدن به ایام محرم نخواهیم به وضعیت بلاتکلیف آن اشاره کنیم.

فیلم سینمایی «رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش و تهیه کنندگی تقی علیقلی زاده در ۱۱ رشته در جشنواره سی و دوم فجر کاندیدا و در ۸ بخش سیمرغ دریافت کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام