تازه های سایت

کد مطلب: 30948
7. خرداد 1396 - 16:05
فرماندار نهاوند با اشاره به مشکلات متعدد دانشگاه نهاوند گفت:با پیگیری‌های انجام شده زمین دانشگاه ملی نهاوند به زودی تعیین تکلیف می‌شود

به گزارش پایگاه خبری گرو، کریم حمیدوند در گفت و گو با خبرنگاران گفت: زمین دانشگاه ملی نهاوند متلعق به منابع طبیعی بود و در حال حاضر این زمین به مسکن و شهرسازی واگذار شده که با همکاری نماینده شهرستان پیگیر آن هستیم که مشکل این زمین برطرف شود.

وی گفت: از مدیرکل مسکن و شهرسازی و مدیرکل امور مالیاتی استان دعوت کرده‌ایم که در شهرستان حضور پیدا کنند تا درجلسه‌ای مشترک و با همفکری به زودی مشکل تملک زمین را حل و سند زمین  به اسم دانشگاه صادر شود.

حمیدوند تصریح کرد: به سبب مشکلاتی که این دانشگاه در زمینه جذب هیئت علمی مورد نیاز و تملک زمین داشت قرار بود که این دانشگاه تنزل پیدا کند که خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده این مشکلات یرطرف شد.

فرماندار نهاوند به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و افزود: در شهرستان نهاوند بیش از یک هزار نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها ثبت نام کردند و خوشبختانه همه کسانی که تأیید صلاحیت شده‌اند افرادی شایسته هستند.

حمیدوند عنوان کرد: امیدواریم در انتخابات پیش رو افراد اصلح انتخاب شوند که این مهم بر عهده مردم است و این مردم هستند که با تدبیر و آگاهی می‌توانند افراد اصلح را انتخاب کنند.

وی بیان کرد: مردم می‌توانند وعده‌های کاندیدها را بسنجد که آیا این وعده‌ها در چارچوب کلی نظام جمهوری اسلامی  قرار می‌گیرد و آیا کاندیدها با تفکرات سیاسی که دارند از عهده اجرایی کردن این وعده‌ها بر‌می‌آیند و از این طریق می‌توانند افراد شایسته را انتخاب کنند.

حمیدوند با بیان اینکه اقتصاد کشور ما یک اقتصاد بیمار است، اظهار داشت: اقتصاد کشور ما یک اقتصاد بیمار است و ما باید اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرا کنیم که در این خصوص باید روز ‌به‌ روز از اقتصاد نفتی کناره‌گیری کنیم و این منطبق بر اقتصاد مقاومتی و به نفع امنیت و منافع ملی کشور است.

ساختمان جدید دانشگاه ملی نهاوند 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

رئیس دانشگاه ملی نهاوند نیز در این مراسم گفت: پروژه احداث ساختمان جدید دانشگاه ملی نهاوند در حال حاضر 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با احداث ساختمان جدید، این دانشگاه ظرفیت پذیرش دو هزار و 500 نفر دانشجو را دارد.

مرادی مخلص اظهار داشت: در سال 81 دانشگاه ملی دخترانه نهاوند به عنوان دانشکده راه‌اندازی شد و در سال 91 به مجتمع تغییر نام پیدا کرد و در سال 92 به دانشگاه ارتقاء پیدا کرد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر فضای فیزیکی این دانشگاه صفر است و اعضای هیئت علمی این دانشگاه 12 نفر هستند و پنج رشته در این دانشگاه تدریس و 600 دانشجو نیز در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

مرادی مخلص افزود: در حال حاضر سند این دانشگاه مشکل دارد و راه و مسیر این دانشگاه نیز شرایط مناسبی ندارد که امیدواریم با کمک مسئولان این مشکلات برطرف شود و با حل مشکل سند این زمین بتوانیم برای دانشگاه بودجه بگیریم و دانشگاه را ارتقاء دهیم .

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما

پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان