تازه های سایت

کد مطلب: 30818
31. ارديبهشت 1396 - 21:12
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوار هستیم دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر ولایتی جایگاه اصلی خود را پیدا کند، زیرا دکتر ولایتی شخصیتی سیاسی ندارد و از این نظر افق خوبی را برای دانشگاه آزاد اسلامی پیش بینی می کنم.

به گزارش پایگاه خبری گرو، حسن بهرام نیا در خصوص روند دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر ولایتی و آقای نوریان گفت: دانشگاه ها براساس رسالت اصلی خود، نباید به مسائل سیاسی ورود کند. وظیفه دانشگاه پرداختن به مباحث علمی و تولید علم است. این وظیفه برای دانشگاه آزاد هم باید تعریف شود تا بزرگترین مجموعه خصوصی و علمی جهان، در مسیر تحقیقات و پژوهش کاربری حرکت کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی باید بیشتر به سمت فازهای علمی کاربردی، ارتباط با صنایع و تولید علم حرکت کند. ارتباط با صنعت و تبدیل علم به ثروت باید در دستور کار همه دانشگاه ها قرار گیرد تا گره ای از جامعه باز کنند. بنابراین با همه این تعاریف، دانشگاه آزاد باید بیشتر علم محور باشد تا سیاست محور.

او در ادامه با بیان اینکه محورگرایی یکی از معضلات امروز جامعه دانشگاهی محسوب می شود اضافه کرد: باید دانشجویان به سمت پژوهش محور گردن مطالعات خود حرکت کنند و از این راه گره ای از جامعه باز کنند.
نماینده مردم نهاوند در ادامه به حضور دکتر ولایتی و دکتر نوریان در راس مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: دکتر ولایتی با مشی اعتدالی که دارد و با توجه به اینکه سوابق بسیار درخشانی در جامعه علمی و دانشگاهی و دیپلماسی کشور دارد، می تواند به خوبی این مجموعه علمی را اداره کند.

وی افزود: با توجه به ظرفیت های دانشگاه آزاد و توان مدیریتی دکتر ولایتی، باید توان دانشگاه آزاد برای برقراری ارتباط با ورای منطقه به کار گرفته شود. از این طریق بدون شک صنعت و بازار ما هم سود خواهد برد.

وی در پایان اظهار کرد: امیدوار هستیم دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر ولایتی جایگاه اصلی خود را پیدا کند، زیرا دکتر ولایتی شخصیتی سیاسی ندارد و از این نظر افق خوبی را برای دانشگاه آزاد اسلامی پیش بینی می کنم.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه‌ها

جناب نماینده حقوق نهاوند در بحث دانشگاهی پایمال و مظلوم واقع شده است.پیگیری کنید.

دیدگاه شما

پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار
سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا