تازه های سایت

کد مطلب: 27818
18. مهر 1395 - 0:09
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان گفت:انوان معتاد در 2 مرکز ماده 15 ترک اعتیاد همدان و نهاوند نگهداری می شوند و طبق قراردادهای منعقد شده با مسئولان این مرکز بصورت ویژه به بانوان معتاد خدمات رسانی می شود.

به گزارش پایگاه خبری گرو، اکبر سوری با اعلام این مطلب گفت: مرکز ماده 16 سال 92 در این استان با هدف جمع آوری، ساماندهی و درمان معتادان متجاهر راه اندازی شد.
وی بیان کرد: در این مرکز معتادان متجاهر و فاقد مکان که با حضور در سطح شهر چهره نازیبایی از شهر را به نمایش گذاشته یا با انجام اعمال ناشایست آثار ناخوشایندی در امنیت و آرامش مردم ایجاد می کنند نگهداری می شوند.
وی افزود: کارشناسان حاضر در این مرکز با ارائه مهارت های زندگی و مقابله ای با اعتیاد اقدام به درمان معتادان می کنند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان اظهار کرد: مرکز ماده 16 همدان حدود 200 نفر ظرفیت دارد و با هماهنگی مقام قضایی، پلیس مبارزه با موادمخدر، بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی و زیر نظر ستادمبارزه با موادمخدر برنامه ها و اقداماتی برای بهبود معتادان متجاهر انجام می دهد.
سوری افزود: در این مرکز خدمات و آموزشهایی برای اشتغال آینده معتادان، روند مهارکردن آنان در مصرف مواد مخدر و هدایت آنان به سمت خانواده و ورود به زندگی اجتماعی آموزش داده می شود.
وی اضافه کرد: کارشناسان مرکز ماده 16 با اقدامهای روانشناسی و مددکاری خاص، انجام اقدامهای فردی و گروهی معتادان به نیازهای فیزیولوژی و روحی روانی معتادان توجه و اهمیت داده می دهند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان تاکید کرد: راه اندازی مرکز ماده 16 موجب کاهش معتادان متجاهر در سطح شهر و ایجاد آرامش و رفع هراس شهروندان شده است.
سوری افزود: با توجه به دستورالعمل ها و پروتکل های جدید در صدد کیفی سازی عملکرد مراکز ماده 15 و 16 در آینده نزدیک هستیم.
وی در زمینه واگذاری مراکز ماده 16 به بخش خصوصی بیان کرد: تاکنون بخشنامه و دستورالعملی در این خصوص از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور ارائه نشده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان اظهارکرد: لازمه راه اندازی مرکز ماده 16 وجود بیش از 400 معتاد متجاهر است و با وجود پایین بودن آمار زنان معتاد متجاهر مرکز مخصوصی برای بانوان دایر نشده است.
وی افزود: هم اینک بانوان معتاد در 2 مرکز ماده 15 ترک اعتیاد همدان و نهاوند نگهداری می شوند و طبق قراردادهای منعقد شده با مسئولان این مرکز بصورت ویژه به بانوان معتاد خدمات رسانی می شود.
وی گفت: هر ساله بصورت میانگین 20 هزار نفر از خدمات مراکز ماده 15 و یک هزار و 300 نفر از خدمات مراکز 16 ترک اعتیاد بهره مند می شوند.
استان همدان یک مرکز ماده 16 و 43 مرکز ماده 15 (کمپ ترک اعتیاد) دارد.

انتهای پیام/

478625

دیدگاه شما

سایت خبری جهاد پرس
پایگاه خبری آوای سید جمال اسد آباد
پایگاه خبری آوای فامنین
کانال پایگاه خبری گرو در تلگرام
شبکه اطلاع رسانی دانا
پیش بینی آب و هوای نهاوند
پایگاه اطلاع رسانی بانوان همدان
پایگاه اطلاع رسانی ورزش همدان
پایگاه خبری بهارانه شهرستان بهار